Czuczi István és Chanel a nap hősei (galéria)

A háromnapos országos minősítő díjugrató verseny utolsó napján száznegyvennyolcan startoltak a Hirling Jószef  Lovaspark filces pályáján. A 140 cm-es, legnehezebb számot az Aranyági Lovas Klub sportolója, Czuczi István nyerte összevetésben Chanel nevű lován (címképen). A halasi érdekeltségű lovasok sem maradtak jó helyezések nélkül. Az érmek mindhárom fajtájából jutott nekik. A szervezők  már az augusztus 16-19 között megrendezésre kerülő Grand Prix-re fókuszálnak.
Ifj. Szabó Gábor (Chabal TH) nyerte a nap számát (galéria)

Szombaton kétszázhuszonöt startot láthatott az országos minősítő díjugrató verseny közönsége a Hirling József Lovasparkban. A nap legnehezebb számát, a 135 cm-es kétfázisos kört a tavalyi Fiat OB győztes ifj. Szabó Gábor Chabal TH-val nyerte (címképen). A halasi lovasok sem maradtak arany nélkül. Két helyi lovas is számot nyert. A verseny vasárnap folytatódik.
Jován Richárd (Roche) nyert 130-on (galéria)

Remek időjárás, tíz versenyszám és százhatvanhét start az országos minősítő díjugrató verseny első napján Kiskunhalason. A legnehezebb, 130 cm-es versenyszámot Jován Richárd  (Mezőhegyesi Ménes KH SE) Roche nevű lován (címképen) nyerte. Több helyi siker született. A rendezők megemlékeztek a kedden, 83. életévében elhunyt Matajsz János egyéni és csapatbajnok, válogatott halasi lovasról.
Európa-kupára készülő lovastusázók

Neves szakemberek tartanak egy hetes edzőtábort az augusztus első hétvégéjén Németországban megrendezendő lovastusa Európa Kupán (EK) induló magyar válogatott lovasoknak a Hirling József Lovasparkban. A formába hozó összetartás végén tesztelik is a sportolókat és lovaikat a szövetségi vezetők, mert startolnak a holnap Halason  kezdődő háromnapos országos minősítő díjugrató versenyen.

Szakértő kezekben a lovasparkban táborozók (galéria)

Nyári napközis táborokat tartanak a Hirling József Lovasparkban. Az első turnus ezen a héten indult, de további lehetőségeket biztosítanak azok számára, akik a lovas élet körüli elfoglaltságot kedvelik és a vakáció egy részét lovak körül szeretnék eltölteni. A bázison több csoportban foglalkoznak a gyerkőcökkel, szakképzett felügyelet mellett. (címképen Benke Anita lovas edző)