Pünkösdi íjászverseny
Közélet

Regionális történelmi íjászverseny házigazdája volt Kiskunhalas. Pünkösd tájékán ez már hagyomány. Három megyéből, sőt még Romániából is érkeztek íjászok. Rangos mezőny jött össze, hiszen a résztvevők közül sokan már bajnoki címekkel, világversenyeken elért helyezésekkel rendelkeznek.
Szabina és Nikolas versenyben
Kultúra

A Nagy Duettben tovább versenyez Tápai Szabina és Takács Nikolas. A következő élő adás május 20-án, vasárnap este 7 óra előtt 5 perccel kezdődik a TV2 műsorán. A népszerű showban a kiskunhalasi kötődésű sportolóra és profi énekes partnerére is szavazhatnak a nézők.
Három halasi érem az országos fitkid bajnokságon (galériákkal)

Közel 300 versenyző és az őket kísérő edzők, szülők, hozzátartozók népesítik be szombaton a Dékáni-sportcsarnokot, ahol fitkid országos bajnokságot rendez a Halas Fitness Egyesület. Az A-kategóriás egyéni versenyek már véget értek, ezen a házigazda három érmet szerzett. A példás szervezettségű eseményről elismerően szóltak a Magyar Fitness Szövetség jelenlévő tagjai is.
Drótszamár: játékos kerékpáros verseny volt (galéria)
Közélet

A halasi rendőrkapitányság és több támogató segítségével kerékpáros versenyt szervezett pénteken délelőtt a Kiskunhalasi Általános Iskola. A Drótszamár elnevezésű programon a gyermekeknek egy szlaompályát kellett teljesíteni és játékos közlekedési teszt is várt a bátor jelentkezőkre.
Alen második helye az Alpok Adrián

Felemás hétvégén van túl Györfi Alen városunk Európa-bajnoka. A gyorsasági motorosok Alpok Adria Kupáján a Superstock 600-as kategóriában kétszer is büntették a H-Moto Team versenyzőjét, vasárnap viszont másodikként ért célba.