Bibó nyerte az örökrangadót (frissül)

Igazi csemegék várnak szombaton a halasi kézilabdarajongókra. A 47. Bibó Kupán tizennégy mérkőzést rendeznek a torna második napján. Kiemelkedő volt a délelőtt fél tizenegykor kezdődő örökrangadó, a Bibó  és a Szilády leánycsapatai között., amelyen a hazaiak diadalmaskodtak. Összefoglalónkban visszatekintünk a tegnapi forduló eredményeire, illetve nyomon  követjük a szombati eredményeket is.

Pénteken délben elrajtolt az ország legnagyobb múltra visszatekintő közéiskolás kézilabdatornája, a Bibó Kupa. A negyvenhetedik alkalomra hat leány és hat fiúcsapat jött el, mindjárt az első napon kiváló meccseket láthattak a kilátogató nézők. A házigazda fiúk 15-13-re legyőzték a tekót, a lányok viszont vereséget szenvedtek a Sepsiszentgyörgytől 14-12-re.bibobe2

A Szilády lányait a tavalyi kupagyőztes, Székelyudvarhely múlta felül 27-15-re. A bibós lányok javítottak a Mezőtúr ellen (13-11), míg a fiúk kivégezték a kroncahiakat (22-10). A Tekó fiai szereztek egy értékes győzelmet a Sepsiszentgyörgy ellen (21-19), majd a nap zárómeccsén a Szilády leánycsapata  ugyancsak a szentgyörgyieket múlta felül, mégpedig 25-21-re.bibobe1

Ami a szombati párosításokat illeti, lesz mit nézni és lesz kiknek drukkolni a Horváth István Sportcsarnokban. A nap rangadója fél tizenegykor kezdődött, a Bibó és a Szilády leánycsapatai között. A sziládysok szereztek vezetést a találkozó elején, de gyorsan egyenlítettek a hazaiak.  bibobe4Kiegyensúlyozott volt az első félidő, a két gólos különbséget a jobb kapusteljesítmény jelentette a Bibó számára. A folytatásban is remekelt a hazai kapus, a Szilády többet hibázott, és hiába van kiváló játékosállománya Nagy Ernőnek, ezúttal meg kellett hajolniuk a házigazdák előtt.

A Tekó és a Székelyudvarhely meccse igen egyoldalú volt. A gyors, korszerű kézilabdát bemutató erdélyiek ellen kevés momentuma volt a halasiaknak. Már a félidőben tíz gól volt a különbség, amelyet a szünet után megdupláztak az erdélyiek.bibobe3

A két zárómeccset pedig a házigazdák jegyzik: a lányok, valamint a fiúk a tavalyi kupagyőztes, Székelyudvarhely ellen lépnek pályára. Érdemes lesz kilátogatni szombaton is a 47. Bibó Kupára.