Érőben a bajnoki cím

A bajnokság 5.-6. helyén álló Kecskeméti Mistral otthonába utazott a listavezető KB Autoteam SE vasárnap. A vendéglátók hazai pályán rendre helytállnak és bár a halasi csapat komoly ellenfelekkel szemben bizonyult jobbnak az utóbbi időben, azért volt  miért aggódniuk. A vendéglátók úgy negyedóráig tanúsítottak jelentős ellenállást a Halassal szemben, aztán beindultak Nagy Mariannék és már az első játékrészben dűlőre vitték a találkozót (9-17). A második félidőben inkább már csak tartották Virág Erika lányai az eredményt és biztosan tértek haza a két bajnoki ponttal. Mistral KK Kecskemét – KB Autoteam SE 22-27 (9-17).

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Kecskemét, Törös Olga Sportcsarnok, 2016. április 3. 16 óra, 60 néző
Mistral KK Kecskemét – KB Autoteam SE 22-27 (9-17)
Mérkőzésvezetők: Kapás Krisztián, Palásti László
Hétméteres: 4/4; 3/3; figyelmeztetés: 2/3; kiállítás: 5/6.
Mérkőzés alakulása: 12.p. 5-5; 24.p. 7-12; 40.p. 15-23; 52.p. 20-26.

Gólszerzők:

KB Autoteam SE: Nagy Marianna 11, Csehó Kovács Nikolett 1, Baksa Nikolett 5, Csősz Szilvia 2, Csordás Renáta 3, Makai Katalin 2, Mészáros Anita Rózsa 2, László Krisztina 1.

Mistral KK Kecskemét: Borzák Melinda 1, Buzsák Beáta 3, Domokos Faragó Ágnes 2, Illés Nóra 2, Mokos Anita 4, Márki Éva 10.

A következő mérkőzést 2016. április 10-én, 16 órai kezdettel a Miklós KC ellen vívja a KB Autoteam SE a Horváth István Sportcsarnokban.