Úszóérmek Miskolcról

Juhász Adél tegnapi ezüstérme után ma halasi sikerekkel folytatódott az Országos Hosszútávú Medencés Bajnokság. A miskolci Kemény Dénes Sportuszodában szombaton tovább gyarapodott az éremkollekció. Két első, egy-egy ezüst- és bronzéremmel gazdagodtak Novotny Attila tanítványai.

Több versenyszámban is érdekeltek voltak ma a halasi úszók az Országos Hosszútávú Medencés Bajnokságon. A miskolci uszodában Juhász Adél 1500 méteres gyorson, ahol a múlt heti felnőtt Európa-bajnokságon hatodik volt, hazai mezőnyben hozta a kötelezőt és első lett. A 16-17 évesek között a dobogó valamennyi fokán halasiak álltak: Juhász Janka első, Szilvási Gréta a második, míg Vas Luca a harmadik helyen zárt. Büszkék lehetünk a fiatal Varga Katára, aki háromezer méteren pontszerző, ötödik helyen végzett. Az országos bajnokság utolsó napján ötezer méter vár a lányokra.