Janka 9., Gréta 11. volt az EB-n

Két halasi volt érdekelt ma a Hódmezővásárhelyi ifjúsági úszó Európa-bajnokságon. Juhász Janka és Szilvási Gréta 1500 méteres gyorsúszásban versenyzett a kontinens legjobbjainak társaságában. Huszonketten indultak ebben a számban, Magyarországot a két halasi lány képviselte.

Újabb számban mutatkoztak be a Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület versenyzői az ifjúsági Európa-bajnokságon. A hódmezővásárhelyi kontinensviadal harmadik versenynapján Juhász Janka és Szilvási Gréta szerepelt az 1500 méteres gyorsúszásban. A délelőtti és a délutáni futamok összesítése alapján Janka 16:48,66-tal a kilencedik helyen zárt úgy, hogy 25 századdal maradt el a nyolcadik helytől. Szilvási Gréta 16:55,06-ot úszott, ez a 11. helyre volt elegendő. A két halasi lány képviselte Magyarországot ezen a távon. Mint megtudtuk: holnap, a negyedik versenynapon Szilvási Gréta 200 méteres vegyesúszásban indul.