Első a Felső az Ingenium Kupán

Öt csapat nevezett az idei, sorrendben IV. Ingenium Kupára, amelyet felső tagozatosok számára írt ki a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Szakgimnázium és Gimnázium. Az intézmény műfüves pályáján tíz mérkőzést rendeztek, a győzelmet a Felsővárosi Általános Iskola szerezte meg a kétszeres bajnok Kecel és a Fazekas Mihály Általános Iskola előtt.

Az Ingenium Kupa története három évvel ezelőtt kezdődött, a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Szakgimnázium és Gimnázium a centenáriumát ünnepelte, ennek keretében egy műfüves pályát avattak az intézményben. Azóta igen népszerű lett a focitorna az általános iskolák körében, idén, a negyedik alkalomra öt csapat nevezett. A diákokat Téglás Péter igazgató köszöntötte, majd elkezdődött a tíz mérkőzést felölelő sorozat. A nyitómeccsen a Felsőváros 3-1-re legyőzte a Szent József-iskolát. A felsősök lendülete kitartott egészen a végéig, mert a hátralévő három találkozóját is megnyerve aranyérmes lett, 22 rúgott és 5 kapott góllal. A második helyen a Kecel (16-13) végzett, harmadikként pedig a Fazekas Mihály Általános Iskolát (10-12) jegyezték. Negyedik helyen a Szent József Katolikus Általános Iskola, ötödik helyen pedig a Kertvárosi Általános Iskola végzett.
Kép-szöveg: Jáger Levente