RFC: ez ötös volt!

Jó hangulatú, rendkívül sportszerű mérkőzést vívott egymással a megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság két halasi csapata. A Szilády RFC és a KFC II-Spartacus csatájából az előbbi került ki győztesen, igazolva ezzel az előzetes papírformát. Az RFC öt gólt rúgott ellenfelének, amely több rutinos játékost is felvonultatva szépen küzdött a 90 perc folyamán.

Városi rangadót rendeztek szombaton délután a Bundzsák Dezső Sportközpontban. A megyei III. osztályban a Szilády RFC és a KFC II-Spartacus csapott össze. A két csapat eddigi mérlege alapján előzetesen az RFC volt a sokkal esélyesebb és ezt be is bizonyította a 90 perc folyamán. Azonban az ellenfél nem adta olcsón a három bajnoki pontot. A rutinos játékosokkal felálló Szpari igyekezett megnehezíteni a fiatal ellenfél dolgát, és ez több alkalommal sikerült is. Húsz percig tartotta magát a pályaválasztó, ekkor rövid időn belül két gólt is kaptak, előbb Kaszap Attila büntetőből talált be, majd Rencsár József értékesített ez ziccert. Az RFC kombinatívabb focit játszott és a harmadik gól egy remek lövésből született meg. Csillag Dániel is megszerezte a maga gólját, így az első félidőben már 0-4 volt az állás. A fordulás után sokat esett az iram, jobbára a mezőnyben folyt a játék, fél csapatát lecserélte a Szilády, de így is megszerezte az ötödik gólját. A sportszerű, hangulatos meccsen reális végeredmény született, de mindkét csapat megérdemli a dicséretet: az RFC az öt gólért és a mutatott játékért, a Szpari pedig a küzdeni tudásért és az akaratért. KFC II-Spartacus - Kiskunhalasi Szilády RFC 0-5 (0-4.) A Szilády RFC újoncként a második helyen zárta az őszt, mindössze egy ponttal lemaradva a listavezetőtől, amellyel tavasszal hazai pályán találkozik.
Archív fotó: Kovács Iván