2026. 04. 19.
Emma
  Írjon nekünk overcast clouds 20°C Érzett: 19°C Szél: 2 m/s Párat.: 38%

Gondolatok a közművelődés és a kultúra átalakításához

Szőri Attila  |  2013. 02. 06., 11:42

"A múlt héten tárgyalt és a tegnapi napon többek által kommentált kultúra- és művelődésszervezés átalakítása körüli véleménykülönbségekhez kívánok néhány gondolatot fűzni." - olvasható Dózsa Tamás Károly levelében, mely a bővebben gomb mögött tekinthető meg.

"Évek óta téma, hogy egy-egy intézményünk vagy gazdasági társaságunk nem teljesíti a rá bízott feladatokat a Köz megelégedésére. A javaslatom melyet a Képviselő-testület támogatott, nem hirtelen ötlet volt, hanem előre gondolkodás. A városban jól működő, értéket teremtő műhelyek tudásának, tapasztaltságának és nem utolsó sorban gazdálkodási lehetőségeinek egymásra való építésével még eredményesebb munka végezhető.

Minden elismerés illeti a Csipkét magas színvonalon menedzselő igazgatóasszonyt és a mellette működő Alapítványt is. Ugyan ez mondható el a média munkatársairól és természetesen a művelődést szervezőkről is. Hitem szerint a Csipkén keresztül megnyíló lehetőségekre kell építkeznünk, olyan kapukat nyitott, nyit meg, ahova nélküle városunknak nem volna lehetősége és nem tudna eljutni – magas rangú látogatók, színvonalas bemutatkozás külföldön, a Szellemi Kulturális Örökség védett eleme -, de ezen a kapun belül lépve kell és kellene elmondani azt is, hogy van termálvizünk, van felújított magas szakmai tudással dolgozó kórházunk, vannak országosan ismert és elismert középiskoláink, vannak kiemelkedő alapfokú iskoláink, vannak vállalkozók, akik tehetségesek, tenni akarnak és itt vagyunk Mi, sok-sok halasi, akik itt szeretnénk élni, dolgozni, de pillanatnyilag nincs vagy szűkös lehetőség van erre.

Ezért egyetlen kiút van az pedig a városmarketing a városunk újra pozicionálása és megértetni a külvilággal, hogy nem zűrzavaros politika, koncepció nélküli városvezetés van, hanem egy építkező tervekben bővelkedő közösség él itt a Kiskunságon. Ehhez kell az, hogy - a város megítélésének javítására - egy nagyobb, több eszközzel és lehetőséggel megerősített gazdasági társaság tevékenykedjen. Amikor a javaslatot tettem elsősorban ezek vezéreltek.

Sok vélemény alakult ki az elképzelésekkel kapcsolatban, de azt gondolom, hogy a változástól mindig mindenki tart, de nem kell tőle félni, mert az Alapítvány is működhet tovább, ennek beolvasztásáról senki nem beszélt csak a vita hevében a polgármester hozta elő és próbált ellen érvelni vele, de részemről a munkavégzés és a menedzsment áthelyezésére történt javaslat a fent leírtakat is belegondolva. Természetesen tudatában vagyok, hogy ez az egy lépes - az összevonás - nem oldja meg a rengeteg problémánkat, de ha összehangolásra kerül eredményes lesz a városunk javára.

Ezért kérem a közvéleményt és az ellenző politikusokat is, hogy tágabb látómezőben gondolkodjanak a javaslattal és javaslatokkal kapcsolatban!

Kiskunhalas, 2013. február 6.

Dózsa Tamás Károly s.k.
önkormányzati képviselő"

Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:
hirdetés

Még több friss hír

2026. 04. 17., 12:32
A Thorma János Múzeum adott otthon április 16-án, Végső István Gettóélet 44 című könyvének halasi bemutatójához. A szerzőt Dr. Téglás Péter (városunk egykori vezető ügyésze) kérdezte a kötet tartalmáról
2026. 04. 15., 09:21
Harmincöt év szolgálat után rendelkezési állományba vonult Radvánszky Róbert alezredes, aki az utóbbi esztendőkben a Tompai Rendőrőrs parancsnoka volt. Kollégái a városháza díszudvarában köszöntek el tőle.
2026. 04. 17., 08:53
Kezdődik a leendő bölcsődések és óvodások beíratása. A héten megnyíltak a Kiskunhalas bölcsődéibe és önkormányzati fenntartású óvodáiba történő beiratkozás online felületei. A város weboldaláról a kiskunhalas.hu oldalról elérhető felületeket április 30-ig lehet kitölteni.
2026-04-17 17:37:29
- Jó tudni: új helyre költözik szombattól Kiskunhalason a gyermekorvosi ügyelet - Beszéljünk róla: fókuszban az élhető Kiskunhalas projekt és a városszerte felháborodást kiváltó fakivágások - Egészségnapot rendeztek a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnáziumban és Technikumban - Vers- és mesemondó találkozó helyszíne volt a Lomb utcai katolikus óvoda
2026-04-17 15:19:15
Húzták a talpalávalót - a különböző tájegységek népzenéivel, a Zagyva Banda műsorával zárult Kiskunhalason a Filharmónia ifjúsági bérletsorozatának idei évada. A diákokból álló hallgatóság még dalra is fakadt a rendhagyó zeneórán, sőt visszatapsolták a zenészeket.
2026-04-16 16:31:53
- A Magyar Királyi Honvéd Kerékpáros zászlóaljról szól Végső István új könyve - Keresztúri Attila imádja a népmeséket - Ellátogattunk a Bibó-gimnázium legkreatívabb rajztehetségeihez - Pindroch Csaba előadásával zárult a színházi évad
2026-04-16 14:13:48
Idén rekordszámú résztvevő díszítette fel húsvétra Kiskunhalas közterületeken lévő fáit. Az akció szervezője a Halasi Városgazda Zrt. ahogy az már hagyománnyá vált, versenyt is hirdetett.

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 04. 17., 16:54
Krizsán-Horváth Angi az önkéntes kutyamentő.
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
hirdetés