2026. 01. 14. szerda
Bódog
  Írjon nekünk overcast clouds -3°C Érzett: -6°C Szél: 1 m/s Párat.: 97%

A parlamentben jártak a Kuruc Vitézek Nyugállományú Egyesület tagjai

Jáger Levente  |  2023. 06. 23., 05:58

Budapestre kirándultak a Kuruc Vitézek Nyugállományú Egyesület tagjai. Romvári Frigyes elnök tájékoztatása szerint tartalmas programot sikerült összeállítani, amelynek kiemelkedő része volt a látogatás, amelyet a Parlament épületében tette Bányai Gábor kormánybiztos, országgyűlési képviselő személyes meghívására.

A fővárosban töltöttek el egy napot a Kuruc Vitézek Nyugállományú Egyesület tagjai. A délelőtti program helyszíne a Bálna Budapest volt, ahol Soós Péter alezredes a Hadtörténeti Múzeum igazgatóhelyettese köszöntötte őket. A csoport nagy érdeklődéssel nézte végig a „175 éves a Magyar Honvédség” című kiállítást. Lehetett nosztalgiázni is, de a halasi közösség tagjai megismerkedhettek a legkorszerűbb technikákkal is. Népszerű volt a repülőgép szimulátor és a lézeres lövészet is. 

A program folytatásában, finom ebéd elfogyasztása után tovább indult az egyesület tagsága Bányai Gábor kormánybiztos, országgyűlési képviselő személyes meghívására  az Országházba. A politikus
végigkísérte őket a különböző termeken. Megcsodálhatták a Szent Koronát és a koronázási ékszereket, a kupolacsarnokot és a körülötte elhelyezkedő termeket, az országgyűlés könyvtárát, a Vadásztermet, sétálhattak a díszlépcsőn is. Olyan különleges helyeket is megtekinthettek a kormánybiztosnak köszönhetően, amelyek más látogatók számára nem nyilvánosak. Nagy élményt jelentett a halasi nyugdíjasoknak a plenáris ülés egy részén a részvétel, ezáltal bepillantást nyerhettek a képviselők munkájába.

Fotók: Kuruc Vitézek Nyugállományú Egyesület

Címkék
  • Bányai Gábor
  • Kuruc Vitézek-egyesület
  • Budapest
  • kirándulás
Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 01. 12., 13:52
Január 12-én a Don-kanyarban hősi halált halt magyar katonákra emlékezett Kiskunhalas. . A városi megemlékezés a Thorma János Múzeumban, a Szilády Áron Református Gimnázium műsorával indult, amely során Palásti Károly pedagógus mondott megemlékező beszédet.
2026-01-14 18:12:09
- Több tízmilliós kár, hatalmas tűz pusztított a Csillag és a Vihar utcában - Egy véradó három életet menthet meg - Múltidézés és aktualitások az év vállalkozójával - 69 évvel ezelőtt történt, Halas történetének legnagyobb adományozására emlékeztek

Podcast

Podcast sorozat a társasházak működéséről, a tulajdonostársak jogairól és kötelezettségeiről Dr. Rékasi Cecíliával, Kiskunhalas Város jegyzőjével. 5. rész: Pénzügyi menedzsment, számlavezetés, szakmai segítségek, kamera.

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2025. 12. 28., 11:11
Nyugdíjba megy Zsigó József, Kiskunhalas legismertebb halárusa.
2025. 12. 16., 09:04
Tornyainé Mathesz Éva kisgyermekgondozó négy évtizede.
2025. 12. 01., 11:44
Angyal Péter természetfotós története.
2025. 11. 20., 12:05
Ginderné Takács Andrea gyógyulása.
hirdetés