2026. 05. 09. szombat
Gergely
  Írjon nekünk overcast clouds 19°C Érzett: 18°C Szél: 3 m/s Párat.: 60%

Aki tekert, ajándékot kapott

Szőri Attila  |  2021. 09. 22., 13:48

Kakaós csiga, alma és kávé volt a jutalma azoknak, akik ma reggel kerékpárral mentek iskolába vagy dolgozni. A bringás reggeli elnevezésű program keretében több száz biciklis kapott ajándékcsomagot a szervező Halasi Média és Kultúra Kft. munkatársaitól, a Bethlen Gábor téren.

Egy-egy finom csomag várta a kerékpárosokat ma reggel Kiskunhalas főterén. A bringás reggelinek sokan örültek.

- Köszönöm az ajándékot, nagyon jól fog esni reggelire a kakaós csiga és az alma. Amikor csak tehetem, kerékpárral közlekedek, mert sokkal jobb a szabad levegőn tekerni, mint egy autóban ülni, a forgalomban. Jó kezdeményezésnek tartom ezt a rendezvényt, mert szerintem így sokaknak kedvet lehet csinálni a biciklizéshez – mondta a munkába igyekvő Petrovics Máté.

A bringás reggeli egy egyhetes programsorozat záróeleme volt, mely idén is sok résztvevőt mozgatott meg.

- Húsz éve szervezem már ezt a programsorozatot, de bátran ki merem jelenteni, hogy még soha nem sikerült olyan színvonalas a kínálatot összeállítanunk kollégáimmal, mint idén. A legtöbb program persze idén is a kerékpározással volt kapcsolatos, de egy prezentációval egybekötött előadás és egy gyalogtúra is szerepelt a lehetőségek között, szóval mindenki találhatott kedvére valót ebben az egy hétben – árulta el Király Gábor programszervező.

A Halasi Média és Kultúra Kft. által szervezett bringás reggelihez több helyi vállalkozó is csatlakozott különféle felajánlásokkal. Lajter István például az eredetileg tervezett 200 kakaós csiga mellé biztosított még 50 péksüteményt. A kiskunhalasi Palacsinta Pont csapata pedig frissen főtt kávét kínált a bringásoknak a főtéren.

- Azért volt számunkra nagyon szimpatikus ez a kezdeményezés, mert vállalkozásunk már az első naptól kezdve környezettudatosan működik. Arra gondoltunk, hogy valamilyen módon mi is szeretnénk jutalmazni azokat, akik a négy kerék helyett ma a kétkerekes közlekedést választották – nyilatkozta Csóti Gábor vállalkozó.

Kiskunhalas polgármestere is gyakran jár kerékpárral. Örömmel tapasztalta, milyen sokan csatlakoztak a ma reggeli programhoz.

- Az egész témahét legfontosabb célja, hogy felhívjuk az emberek figyelmét a kerékpározás jó tulajdonságaira. Nem csak egészséges, hanem maximálisan környezetbarát közlekedési forma is. A jövőben is azon leszünk, hogy fejlesszük a kerékpárút hálózatot, hogy ezzel is elősegítsük azt, hogy minél többen biciklire pattanjanak a mindennapokban – fejtette ki Fülöp Róbert.

További részletek a Halas Televízió szerdán 19 órakor kezdődő Híradójában.

Címkék
  • Halasi Bringabarát Klub
  • Európai Mobilitási Hét
  • Bethlen Gábor tér
  • reggeli
Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 05. 09., 14:17
Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs...tartja a régi mondás. Azoknak, akik ott voltak a Tiszti Klub nagytermében, biztosan van kedvenc nótájuk. Egy nagyon jó hangulatú nótaestre invitálták a szervezők a halasiakat. A kétfelvonásos produkcióban vidám és szomorkás hangulatú dalok szerepeltek a repertoárban.
2026. 05. 08., 19:54
A Városnapok programsora ünnepélyes zászlófelvonással indult Kiskunhalason az Országzászló emlékműnél pénteken, majd képviselő-testületi díszüléssel, kitüntetések átadásával folytatódott a Thorma János Múzeumban.
2026-05-09 19:10:51
Egy évtizedes hivatalos partnerség köti össze Kiskunhalast és Szabadkát. Közösen, barátként gördültek be a Városnapok alkalmából szombaton Kiskunhalas főterére a Vajdaságból érkezett és a helyi kerékpárosok, motorosok, valamint veterán járművesek. A felek a nagyszínpadon aláírásukkal erősítették meg a további együttműködést.
2026-05-08 16:32:59
- 34 év aktív szolgálat után búcsúzott a halasi tűzoltóságtól Gazdag Béla alezredes - Felújították a járdát a Felsővárosi Általános Iskola mellett - A Fridrich-család síremlékét renoválták a katolikus temetőben - Szülinapos mentők, színes programokkal várják az érdeklődőket a Csetényi Élményparkban
2026-05-08 08:59:08
Az Omega zenekar a magyar könnyűzenei stílus egyik legmeghatározóbb csapata. Dalaikon generációk nőttek fel. Tíz évvel ezelőtt ezekből a slágerekből készült egy nagyszabású musical, amit most a kiskunhalasi közönség is megtekinthetett.
2026-05-07 17:53:31
- A Gyöngyhajú lány halasi előadása - A Zagyva Banda ifjúsági zeneórája - Tapodi Jázmin hegedű záróvizsga koncertje - Velünk véget ér: Halász Anna Róza kedvenc könyve

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 04. 17., 16:54
Krizsán-Horváth Angi az önkéntes kutyamentő.
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
hirdetés