2026. 05. 08. péntek
Mihály
  Írjon nekünk clear sky 15°C Érzett: 14°C Szél: 2 m/s Párat.: 90%

(►) „Arra kellene figyelnünk, hogyan éljük az életünket”

Szőri Attila  |  2023. 12. 03., 22:26

Vasárnap délután, a hagyományok szerint összegyűltek a kiskunhalasiak, hogy közösen gyújtsák meg a város adventi koszorújának első gyertyáját. Ezúttal a helyi baptista gyülekezet tagjai adtak zenés, verses műsort. Újdonság, hogy ebben az évben a karácsonyváró események helyszíne nem a főtéren, hanem a városháza díszudvarában keresendő.

Advent első vasárnapja van ma. A Halasi Városmenedzser Kft. munkatársai a városháza díszudvarába várták délután 5 órára a halasiakat, környékbelieket, hiszen itt zajlottak az Adventi udvar programsorozat első napjának eseményei.

Mint azt Nagy-Rajcsány Betti programkoordinátor elmondta, egészen karácsonyig, szinte minden nap érdemes lesz kilátogatni a díszudvarba, hiszen jobbnál jobb programok várják az érdeklődőket. A helyi és országosan ismert előadók koncertjei mellett a faházakban vállalkozók, vendéglátósok kínálják portékáikat.

Ezúttal a helyi baptista gyülekezet tagjai adtak zenés, verses műsort. A jelenlévőkkel Friebert Tibor lelkész osztotta meg ünnepváró gondolatait.

- Elgondolkodtam azon, hogy miben különbözik ez az adventi vasárnap a másik napoktól? Talán csak abban, hogy most jobban rágyúrunk a dolgokra. Hogy minél jobban, minél profibban történjenek majd meg a dolgok, közben pedig ennek az időszaknak nagyon nem erről kellene szólnia. Arra kellene inkább figyelni, hogy hogyan éljük az életünket. Azt mondják, a karácsony a szeretet ünnepe, de nekem volt olyan, hogy a legelhagyatottabb és magányosabb éppen karácsonykor voltam. Aztán persze ilyen ünnepeken voltam a legboldogabb is, amikor közel tudott hozzám jönni az Isten – hangzott el a beszédben.

A mai program szó szerinti fénypontja az volt, amikor Friebert Tibor meggyújtotta a város adventi koszorújának első, lila gyertyáját, mely Ádámot és Évát szimbolizálja, akiknek Isten elsőként ígérte meg a megváltást, ezért ez a gyertya a hit jelképe.

Advent első vasárnapjáról a Halas Televízió hétfői Hírnaplójában láthatnak egy részletes összefoglalót, azt követően, a Napi Mozaikban pedig Friebert Tibor teljes beszéde hallható lesz.

Címkék
  • advent
  • Adventi udvar
  • gyertyagyújtás
Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 05. 07., 11:19
Sok halasi háztartást érintő fontos információ jelent meg néhány perccel ezelőtt Kiskunhalas Város közösségi oldalán. Május 19-én 10 és 14 óra között gázszünet lesz településünkön. Részletek a cikkben.
2026-05-07 17:53:31
- A Gyöngyhajú lány halasi előadása - A Zagyva Banda ifjúsági zeneórája - Tapodi Jázmin hegedű záróvizsga koncertje - Velünk véget ér: Halász Anna Róza kedvenc könyve
2026-05-07 14:00:05
A közelmúltban volt az Országos Bírósági Hivatal Mailáth György Tudományos Pályázatának az eredményhirdetése. Az egykori sziládys diák, Horváth Rebeka joghallgatóként a második helyen végzett.
2026-05-07 09:19:47
Varró József emléktáblájának avatása a Hirling József Lovasparkban a május 1-én megrendezett Lovas Majálison

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 04. 17., 16:54
Krizsán-Horváth Angi az önkéntes kutyamentő.
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
hirdetés