2026. 06. 18. csütörtök
Arnold, Levente
  Írjon nekünk scattered clouds 15°C Érzett: 14°C Szél: 3 m/s Párat.: 91%

Betörőt fogott a fehértói rendőr

Jáger Levente  |  2014. 03. 12., 16:43

Udvarokon, kerítéseket átmászva menekült egy betörő Jánoshalmán a kunfehértói körzeti megbízott elől, a főtörzszászlós azonban nem adta fel és kattant a bilincs a tetten ért elkövető csuklóján. Az eset március 2-án történt, de a rendőrség már le is zárta az ügyben a nyomozást.

 
Azon a vasárnap éjjel negyed tizenkettőkor érkezett e bejelentés a megyei ügyeletre, hogy Jánoshalmán, egy családi házba betört valaki, az ott lakók azonban megzavarták az elkövetőt, aki elmenekült. A helyszínre irányították a kunfehértói körzeti megbízottat is.
 
Madarász József  főtörzszászlósnak a sértettek elmondták: arra ébredtek, hogy valaki berúgta a ház bejárati ajtaját, majd az előszobában kutatni kezdett. Amikor szembetalálkoztak az ismeretlen férfivel, kiszaladt a házból és az utcán hagyott kerékpárjával elmenekült.
 
A főtörzszászlós a sértettekkel együtt autóba ült és átvizsgálta a környező utcákat. A Kélesi úton, az egyik ház előtt álldogáló idős asszonnyal beszélgető férfiben a bejlentők  felismerték a betörőt. Amikor a körzeti megbízott kiszállt az autóból és felé indult,  a férfi futásnak eredt. Madarász főtörzszászlós gyalog vette üldözőbe őt, aki több ingatlan kerítésén is átmászva próbált menekülni.
 
Végül aztán elfogytak a házak és a kerítés is, a körzeti megbízottnak sikerült utolérnie az elkövetőt. Az időközben segítségére érkező Szőke Zoltán törzszászlóssal és Szabó László főtörzsőrmesterrel közösen elfogták helybéli  K. Balázst.

A későbbi intézkedés során fény derült arra is, hogy az első betörés után azért láthatták az utcán a húszéves férfit az idős néni társaságában, mert hozzá is hasonló módszerrel próbált meg bejutni a házba, azonban ő is felébredt a betörésre és követte K-t.

A férfi kihallgatása során beismerő vallomást tett. Az ügy a napokban kerül át az ügyészségre és hamarosan bíróság elé, állítják a betörőt.
Pozsgai Ákos
Fotó: police.hu
Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 06. 15., 20:44
A hétvégén a Zsanai Lovaspályán rendezték meg a Bács-kupa lovasverseny II. fordulóját, amelyben díjugrató, díjlovagló és ügyességi versenyszámokban mérték össze tudásukat a vármegyei lovasok. A Hirling József Lovasparkban felkészülő Kiskunhalasi Lovasbandérium SE sportolói érmes és értékes helyezéseket szereztek - tájékoztatta szerkesztőségünket Rózsahegyi Róbert, az egyesület elnöke. (címképen Hajdú Diána Vadvirággal)
2026-06-17 18:39:38
- Egyre több a rolleres baleset: a képviselőtestület szigorítaná a használatukat - Több mint 200 sportoló éves teljesítményét értékelte évzáróján a Szilády RFC - Bográcsos ételek, rodeó bika: bulival zárták a tanévet a tekós fiatalok - 30. születésnapját ünnepelte a Szivárvány Bábszínházi Alapítvány
2026-06-15 18:34:12
- Holokauszt évforduló - mártír istentisztelet volt a halasi zsinagógában - Országos közúti ellenőrzést tart a rendőrség - Balance Day - egy nap az egészség jegyében - Remekül szerepeltek a Halasi Farkasok a Halas Kupán

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 06. 02., 11:38
Király Gábor visszatekint pályafutására.
2026. 05. 19., 17:08
A kiskunhalasi István Dia dartsversenyzői sikereiről mesélt nekünk.
2026. 04. 17., 16:54
Krizsán-Horváth Angi az önkéntes kutyamentő.
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
hirdetés