2026. 04. 14. kedd
Tibor
  Írjon nekünk overcast clouds 9°C Érzett: 7°C Szél: 3 m/s Párat.: 52%

Karácsonyvárás a halasi piacon is (galéria)

Jáger Levente  |  2020. 12. 17., 10:19

Közeleg a karácsony, ez meglátszik a halasi piac kinálatán is. Grincsfák, szaloncukrok, kézműves termékek,  koszorúk is megjelentek a kinálati palettán.

Karácsonyváró hangulat van a halasi piacon is. Az ünnepekig még két alkalom van arra, hogy megtegyük a bevásárlásainkat, most szombaton és jövő szerdán. A kínálatban már hetek óta jelen vannak azok a termékek, amelyek szorosan az ünnepekhez kapcsolódnak. Bőséges választék várja azokat, akik szaloncukrot szeretnének beszerezni. Mostanság már hozzátartozik a karácsonyhoz a grincsfa, aki ilyet szeretne, az is megtalálhatja a neki tetszőt a standokon. Nagyobb a forgalom a koszorúkészítőknél is, sokan a szeretteik sírjára viszik ki az ünnepek alatt. 

Az elmúlt három hétben a piac vezetősége lehetőséget biztosít a helyi kézműveseknek is, hogy a portékáikat eladják szerdán és szombaton. Nincsenek könnyű helyzetben azok, akik ilyenekkel foglalkoznak, ugyanis ebben az évben elmaradtak a fesztiválok, az adventi vásárok. Főként szombatonként jelennek meg a kézműves termékeikkel az árusok. Bús József telepvezető elmondta, hogy december 26-án és január 2-án sem nyit ki a piac. További részletek a 19 órakor kezdődő híradóban.

Címkék
  • kézműveskedés
  • halasi piac
  • piac
  • karácsony
Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 04. 11., 20:09
Egésznapos szórakoztató családi programsorral várták szombat délelőtt 10 órától a közönséget a Hirling József Lovasparkban az V. Félúton Fesztiválon. Harminc csapat nevezett a különleges halászléfőző versenyre. A színpadon zenei fellépők, együttesek és szólisták repertoárja, a füves pálya környékén pedig kézműves kirakodóvásár fogadta a látogatókat. A főzőversenyen több kategóriában hirdettek győztest. Címképünkön Víg Gábor, a Maxiauto csapata nevében vette át a legkreatívabb stand díját.
2026-04-13 18:47:01
- Gulyásfesztivált rendeztek a Sóstó Csárdánál - Határon túlról is érkeztek a halasi prózafelolvasó versenyre - Vezetéstechnikai tréninget rendeztek a motorosok - Virágokat kapott minden halasi óvoda
2026-04-13 18:44:45
- A Tisza Párt nyerte meg az országgyűlési képviselő választást - Karsai–Juhász Katalin a Tisza Párt indulója lett a térség új megválasztott országgyűlési képviselője - Harminc csapat nevezett a Félúton Fesztivál főző versenyére
2026-04-13 17:49:31
Húsvéti népi játékok a Csetényi Élményparkban a Pásztortűz Egyesület és a Vadvirág Tánccsoport jóvoltából
2026-04-11 09:12:18
Küldjön jókívánságot dal kíséretében a Szabadkai Magyar Rádión keresztül ismerősének, rokonának, szeretteinek! A Dél-Magyarország legnépszerűbb rádiója vasárnaponként 11-től, 16 óráig tartó kívánságműsorának előadói listájából a Halasmédia weboldalán is böngészhet. A számok között, mások mellett a Hungária: Várni rád egy éjen át című dala is szerepel. Az április 12-i dalok listáját és a rádió elérhetőségeit az alábbiakban találják.
2026-04-10 17:45:37
- Vasárnap voksol az ország: kiderül ki lesz térségünk országgyűlési képviselője - Lakossági fórumra várták a halasiakat a most induló "Élhető város" projekt kapcsán - Rendkívüli Kormányablak nyitvatartás lesz vasárnap - Kampányzárás: a panorámatoronyban találkozott Bányai Gábor országgyűlési képviselő és Fülöp Róbert polgármester

Podcast

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
2026. 02. 12., 14:35
Csík Réka tánca az MVM Dome-ban
hirdetés