2026. 04. 11. szombat
Leó, Szaniszló
  Írjon nekünk clear sky 7°C Érzett: 6°C Szél: 1 m/s Párat.: 52%

(►) Több mint négyszázan mulattak (galéria)

Szőri Attila  |  2018. 01. 21., 02:19

Évek óta hagyomány Kiskunhalason, hogy az év első hónapjában egy hatalmasat mulathatnak azok, akik szeretik a lakodalmas zenéket. A 2018-as Vőfélytalálkozó és Lakodalmas Est sikerét már előre lehetett borítékolni, hiszen több mint 400 jegy kelt el a rendezvényre. A fergeteges hangulatról vőfélyek, zenekarok és sztárvendégek gondoskodtak.

A szervező Halasi Média és Kultúra Kft. ebben az évben is bulizni hívta azokat, akik fogékonyak a könnyed zenei stílusokra és szeretik a lakodalmak hangulatát. A Kossuth utcai Dékáni Sportcsarnokban szombaton este hét órától egészen vasárnap hajnalig zajlott a Lakodalmas Est. A program nyitányaként közönség elé álltak a főszereplők, a halasi, környékbeli és az ország távoli részeiről ide érkező vőfélyek.

Minden vőfély előadott egy-egy frappáns, rövid bemutatkozó szöveget, majd a szervezőktől kaptak egy szép, színes szalagot, mellyel tovább bővültek a már amúgy is igen látványos gyűjtemények.

Volt olyan ifjú, kunfehértói vőfély, aki eddig még csak két lakodalomban bizonyította rátermettségét, de igazi kuriózumokkal is találkozhattak a jelenlévők, hiszen a humoros rigmusok szavalói között volt 3 hölgy is. Kérdésünkre elmondták, hogy térségünkben is egyre elfogadottabb az, hogy nők is lehetnek vőfélyek, bár mint kiderült, azért még sokszor kapnak humoros beszólásokat, megjegyzéseket férfi kollégáiktól.

Az est során két, napjainkban igen felkapott lakodalmas zenekar húzta a talpalávalót. A közönséget pedig nem kellett noszogatni, pillanatok alatt kialakult az igazi lagzi hangulat, jöttek az ismertebbnél ismertebb dalok, a buli pedig egyre csak fokozódott.

Természetesen egy lakodalom elképzelhetetlen finom ételek nélkül. Erről ezúttal is Kovács Gyula és a Tiszti Klub csapata gondoskodott. A menüsorban pörköltek, töltött káposzta és megannyi ízletes sült kapott helyet.

Akik szerettek volna maradandó emléket hazavinni a 2018-as rendezvényről, azoknak Anda Péter fotós biztosított remek lehetőséget azzal, hogy a csarnok egyik sarkában berendezett egy mini fotóstúdiót, ahol a rendezvény résztvevői készíttethettek magukról fényképeket.

Az est sztárvendége eredetileg a népszerű énekesnő, Dankó Szilvi lett volna, ám ő egészségügyi problémák miatt kénytelen volt lemondani kiskunhalasi fellépését. Helyette lánya, Jenny szórakoztatta a publikumot édesanyja jól ismert dalaival.

A meglepetések sora itt azonban még nem ért véget. A közönség egyik kedvence, Bunyós Pityu is eljött a vőfélytalálkozóra, s ha már itt volt, elénekelte a publikum által leginkább várt Nézését meg a járását című dalát is.

A helyszínen készített felvételeinket a jövő hét folyamán mutatjuk be a Halas Televízió Kultúrkép magazinjában, valamint a Napi Mozaik rovatokban.

Címkék
  • vőfély
  • buli
  • mulatás
Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:
hirdetés

Még több friss hír

2026-04-10 17:45:37
- Vasárnap voksol az ország: kiderül ki lesz térségünk országgyűlési képviselője - Lakossági fórumra várták a halasiakat a most induló "Élhető város" projekt kapcsán - Rendkívüli Kormányablak nyitvatartás lesz vasárnap - Kampányzárás: a panorámatoronyban találkozott Bányai Gábor országgyűlési képviselő és Fülöp Róbert polgármester
2026-04-10 11:23:25
Sok magyar család asztalára kerül a mindennapokban bolognai spagetti. Egy picit most továbbgondoltam a dolgot és ezúttal palacsintába töltöttem az ízletes, darált húsos ragut. Mondanom sem kell, nagy sikere volt, máskor is készül majd ilyen.
2026-04-10 10:13:43
Hosszú hónapokig üresen állt a főtéren az egykori Matéza, majd Rézmozsár Étterem pavilonja. Vincze Attila, a Szilády RFC gondolt egy merészet, és a létesítményt a bontása után az egyesület székhelyén építették újjá. Közösségi tér született az RFC Parkban.
2026-04-09 16:12:51
- Húsvéti népi játékok a Csetényi Élményparkban - Csatai Gergő világrekorder lufihajtogató bűvészműsora - Hrivnák Tünde divatbemutatóval egybekötött könyvbemutatója a Csipkeházban - A pokol fiai: Kátai Letícia Kinga kedvenc olvasmánya

Podcast

hirdetés

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
2026. 02. 12., 14:35
Csík Réka tánca az MVM Dome-ban
hirdetés