2026. 05. 10.
Ármin, Pálma
  Írjon nekünk overcast clouds 10°C Érzett: 9°C Szél: 2 m/s Párat.: 78%

Az élő Jézust ünnepelték

Szőri Attila  |  2014. 04. 20., 11:41

A keresztény világ legnagyobb ünnepe, a húsvét alkalmából a halasi katolikus, református, baptista és evangélikus egyházak is ünnepi szentmisét, istentiszteletet tartottak. A keresztények húsvét vasárnapján Krisztus feltámadását ünneplik.

A kiskunhalasi alsóvárosi római katolikus templomban is meggyújtották a húsvéti gyertyát, amely Jézus feltámadását hirdeti. Finta József plébános vezette a húsvéti szertartást, aki az élő Krisztusról beszélt, akire először a saját tanítványai, apostolai is rácsapták a sírfedőt, ők is halottnak hitték.

Hacsak rajtuk múlott volna, akkor ma nincs kereszténység. Nincs magyarázat arra, hogy néhány napon belül gyökeresen megváltozott az apostolok és a tanítványok magatartása, hogy a félelem helyett a bátorság, a hallgatás helyett az evangélium egyre hangosabb hirdetés lett úrrá, erre nincs más magyarázat csak az, hogy tényleg igaz, hogy találkoztak a feltámadt Krisztussal, megtapasztalták, hogy Jézus legyőzte a halált, visszatért, hogy folytatja, és őt nem lehet eltaposni – mondta az érseki helynök

A szentmisét követő húsvéti körmeneten több százan vettek részt, amely a hagyományok szerint idén is a Szentháromság téren a templom körül zajlott.

A húsvéti ünnepkörrel Krisztus kereszthalálára és feltámadására emlékeznek a keresztény egyházak. A keresztény hagyomány szerint nagypénteken feszítették keresztre Jézust, és a Biblia szerint harmadnapra, azaz vasárnap támadt fel. Húsvétkor a keresztény világ annak állít emléket, hogy Jézus mártírhalálával magára vállalta az emberiség bűneit, ezzel megváltotta a hívőket bűneiktől, így hitük szerint az üdvösségre, az örök életre vezette őket.

Kép-szöveg: Pozsgai Ákos

{phocagallery view=category|categoryid=1301|limitstart=0|limitcount=0}

Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:
hirdetés

Még több friss hír

2026. 05. 08., 15:10
A kiskunhalasi katolikus temetőben – az új ravatalozó közelében – áll Fridrich Lajos és családjának síremléke, mely nem csak egy nyughely, hanem egy történelmi mementó is egyben, hiszen magán viseli a II. világháborús bombázás nyomát. A katolikus temető egyik legnagyobb síremléke a Fridrich családé, amit most példás összefogással sikerült felújítani.
2026. 05. 09., 09:33
A fiatalos lendületé és a bulié volt a főszerep a Városnapok nyitányán Kiskunhalas főterén. A nagyszínpadon a feltörekvő előadók kaptak lehetőséget, akik éltek is ezzel a népes nézősereg nem kis örömére. A közönség pedig bulizott jól érezte magát, közben a vidámpark, az óriáskerék, a naturapark, és a Borudvar is benépesült.
2026. 05. 09., 14:17
Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs...tartja a régi mondás. Azoknak, akik ott voltak a Tiszti Klub nagytermében, biztosan van kedvenc nótájuk. Egy nagyon jó hangulatú nótaestre invitálták a szervezők a halasiakat. A kétfelvonásos produkcióban vidám és szomorkás hangulatú dalok szerepeltek a repertoárban.
2026-05-08 19:54:07
A Városnapok programsora ünnepélyes zászlófelvonással indult Kiskunhalason az Országzászló emlékműnél pénteken, majd képviselő-testületi díszüléssel, kitüntetések átadásával folytatódott a Thorma János Múzeumban.
2026-05-08 16:32:59
- 34 év aktív szolgálat után búcsúzott a halasi tűzoltóságtól Gazdag Béla alezredes - Felújították a járdát a Felsővárosi Általános Iskola mellett - A Fridrich-család síremlékét renoválták a katolikus temetőben - Szülinapos mentők, színes programokkal várják az érdeklődőket a Csetényi Élményparkban
2026-05-08 08:59:08
Az Omega zenekar a magyar könnyűzenei stílus egyik legmeghatározóbb csapata. Dalaikon generációk nőttek fel. Tíz évvel ezelőtt ezekből a slágerekből készült egy nagyszabású musical, amit most a kiskunhalasi közönség is megtekinthetett.
2026-05-07 17:53:31
- A Gyöngyhajú lány halasi előadása - A Zagyva Banda ifjúsági zeneórája - Tapodi Jázmin hegedű záróvizsga koncertje - Velünk véget ér: Halász Anna Róza kedvenc könyve

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 04. 17., 16:54
Krizsán-Horváth Angi az önkéntes kutyamentő.
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
hirdetés