2026. 05. 20. szerda
Bernát, Felícia
  Írjon nekünk clear sky 18°C Érzett: 18°C Szél: 2 m/s Párat.: 62%

(►) Generációk szavaltak (galéria)

Pál László  |  2018. 04. 11., 09:46

József Attila születésnapján, április 11-én ünnepeljük a költészet napját. A Kiskunhalasi Református Kollégium Szilády Áron Gimnáziuma, a Központi Általános Iskolája, a Gólyafészek Óvoda és a Felsővárosi Óvoda először szervezte meg együtt a szerzők és verseik előtt tisztelgő ünnepi programját. Generációk szavaltak együtt szerda reggel 8 órától a város főterén.

„A vers az, amit mondani kell” – tudjuk Kányádi Sándortól. Ezért voltak ott mindannyian a rendezvény résztvevői. Óvodások, alsó és felső tagozatosok, középiskolások és felnőttek szavaltak közösen. Palásti Károly gimnáziumi tanár, főszervező évek óta rejtegetett álma valósult meg ezzel, minden irodalomkedvelő korosztályt lefedve.

- Az volt a cél, hogy óvodástól a felnőttig mindenki szavaljon. Jó dolgom volt, mert jó szövetségesekre találtam. Bízom a folytatásban – mondta az ötletgazda a Halasmédia érdeklődésére.

Természetesen a József Attila Irodalmi Kör is ünnepli a költészet napját. A kiskunhalasi csoport idén szintén újszerű kezdeményezést valósít meg.

- Ünnepelünk mind a tizennyolcan egymásra figyelve, egymásra gondolva, egymásnak örömet szerezve. Délelőtt 10 órakor elindítom a láncot: felhívok valakit, elmondom neki a kedvenc versemet. Ő pedig szintén felhív valakit, akinek ő is elmondja a legkedvesebb költeményét és így tovább, míg mindenki nem kapott valakitől és nem adott valakinek egy vers-ajándékot. Aki várja a verset, nem tudja, ki hívja majd, ez meglepetés. Csak azt tudja, ő kit fog felhívni. Nemcsak egymást hívjuk, hanem mindenki vállalta, hogy egy külsős embert is, hogy neki is örömet szerezzen. Csodálatos, hogy mindenki első szóra benne volt a „buliban”, senki nem keresett kifogásokat. Össze tudtuk egyeztetni ennyien az időpontokat. Tudom, hiszem: sikerülni fog. Gyermeki örömmel fogadták az ötletet és mindegy, hogy hetedikes fiú vagy 79 éves dédnagymama volt az illető. Igen, kellenek a jó versek, kellenek a szép szavak – fogalmazott Sári Katalin, a József Attila Irodalmi Kör vezetője.

A nap folyamán a város iskolái is ünneplik a költészet napját intézményen belül. A következő közönség előtt nyitott program a Martonosi Pál Városi Könyvtárban lesz április 11-én 18 órakor. „Amikor verset ír az ember…” címmel a Rímdúdolók formáció lép fel Palásti Károly és Vladár Károly közreműködésével. A zenés irodalmi estre a belépés díjtalan. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Fotók: Anda Péter

Címkék
  • vers
  • Bethlen Gábor tér
  • költészet napja
Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:
hirdetés

Még több friss hír

2026. 05. 18., 11:05
A Bethlen Gábor téren egy igazi, hamisítatlan szabadtéri bulira várta a közönséget Dj Bárány Attila. A lemezlovas jövőre lesz 60 éves, és mint mondja, egy ilyen jeles születésnapot méltóképpen kell megünnepelni.
2026. 05. 18., 10:43
Éppen 10 évvel ezelőtt, 2016-ban indítottuk útjára a Lapozgatót, melyben hetente más-más személy mesél nézőinknek kedvenc könyvéről. Elérkeztünk a 450. epizódhoz, ez alkalomból pedig Szabó Máté színművészt kértük meg arra, mutasson be számára kedves köteteket.
2026. 05. 18., 11:31
Május 19-én, kedden este 19 órai kezdettel láthatják a Halas Televízió nézői a Beszéljünk róla című magazint. A közéleti rovat vendége Karsai-Juhász Katalin, a Bács-Kiskun Vármegye 05. számú választókerületben egyéniben, a TISZA párt színeiben mandátumot nyert országgyűlési képviselője lesz.
2026-05-19 18:21:00
A félórás bemutatkozó műsorban szó lesz Karsai-Juhász Katalin politikai szerepvállalásáról, a kampány értékeléséről, politikai hitvallásáról és a térség érdekképviseletéről.
2026-05-18 18:39:23
- Új játszóteret szeretnének Halason a kisgyermekes anyukák - Az egyházközség tagjait várták egy jó hangulatú majálisra - Nagy a kínálat eperből a piacon - Rendhagyó módon ér véget a XVII. Országos Csipkekiállítás
2026-05-18 18:36:48
- Idén is díjmentes ebédet kaphatnak a hátrányos helyzetű gyermekek a vakáció idejére - Rózsatövekkel szépíti a várost Szabadi István - Az Aktív Közlekedés Hete a Fazekas-iskolában - Zenéltek, táncoltak, dalra fakadtak a Szent József-iskola diákjai
2026-05-18 09:31:25
A Halas Televízió műsorfolyamában saját gyártású és más helyi televíziók által készített műsorokat találhatnak nézőink. Hétfőn, szerdán friss hírekkel várjuk Önöket Hírnaplónkban, amit Mozaik rovatunk követ közéleti mozgóképes beszámolókkal. A pünkösdi ünnepek miatt húsvéthétfőn Tapodi Jázmin záróvizsga-hangversenyét láthatják nézőink.

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 05. 19., 17:08
A kiskunhalasi István Dia dartsversenyzői sikereiről mesélt nekünk.
2026. 04. 17., 16:54
Krizsán-Horváth Angi az önkéntes kutyamentő.
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
hirdetés