2026. 04. 15. szerda
Tas, Anasztázia
  Írjon nekünk overcast clouds 10°C Érzett: 10°C Szél: 0 m/s Párat.: 94%

Ezt mindenki szereti

Szőri Attila  |  2021. 05. 18., 07:12

Az évek során számos ízletes levest ajánlottam már weblapunk olvasóinak. Ezúttal egy olyan klasszikus étel receptjét osztom meg, ami biztosan önöknél is gyakran kerül az asztalra.

Tavaszi grízgaluskaleves

Hozzávalók: 1 nagy vöröshagyma, 3-4 közepes sárgarépa, 2 közepes petrezselyemgyökér, 3-4 evőkanál olaj, 25 dkg zöldborsó, só, őrölt fekete bors, 1 nagy csokor petrezselyem

A galuskához: 1 tojás, kb. 4 evőkanál búzadara, fél mokkáskanál só, csipetnyi őrölt fekete bors, negyed csokor petrezselyem

Elkészítés: Először a grízgaluskának állunk neki, mert ezt főzés előtt pihentetni kell. Ehhez a tojást egy kis tálban villával felverjük. Annyi (kb. 4 evőkanál) búzadarát keverünk hozzá, hogy galuskatészta sűrűségű masszát kapjunk. Megsózzuk, megborsozzuk, a felaprított petrezselyemmel fűszerezzük. Letakarva kb. fél órára betesszük a hűtőszekrénybe. Következhet a leves. A zöldségeket megtisztítjuk. A hagymát finomra, a kétféle répát karikákra vagy félkarikákra vágjuk. Egy lábasban az olajon a hagymát megfonnyasztjuk, majd rádobjuk a kétféle répát. Megsózzuk, borsozzuk, lefedve, kis lángon saját levében félpuhára pároljuk. Ezután bő 1,5 liter vízzel felöntjük, nagy lángon felforraljuk, a felaprított petrezselyemmel ízesítjük. Ha fagyasztott borsóval főzzük a levest, akkor azt most adjuk hozzá. A grízgaluskát a hűtőből kivesszük. Kiskanállal galuskákat szaggatunk belőle a gyöngyöző levesbe. Amikor mind benne van, kis rést hagyva lefedjük, és kis lángon főzzük kb. 15 percig. Közben a galuskákat többször megforgatjuk, hogy szép egyenletesen puhuljanak, duzzadjanak.

Ugye milyen egyszerű és nagyszerű? Jó étvágyat kívánok hozzá mindenkinek!

Rita asszony
fotó: Szőri Attila

Címkék
  • leves
  • recept
  • Rita asszony
Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:
hirdetés

Még több friss hír

2026. 04. 13., 13:46
Április 12-én rendezték meg a XVI. Kikelet Félmaraton Baja futóversenyt. A bajai sportesemény koradélelőttől délutánig tartottak a különböző távú futóversenyek. Kiskunhalasról rekordszámú résztvevő állt rajthoz és közülük sokan a legjobbak közé kerültek a célban. A Kiskunhalasi Atlétikai Club (KAC) sportolói egyéniben, váltóban és a különböző korosztályokban arany, ezüst és bronzérmes helyezéseket értek el.
2026. 04. 13., 16:11
A Halas Televízió műsorfolyamában saját gyártású és más helyi televíziók által készített műsorokat találhatnak nézőink. Hétfőn, szerdán és pénteken friss hírekkel várjuk Önöket Hírnaplónkban, amit Mozaik rovatunk követ közéleti mozgóképes beszámolókkal. Kedden este az Időrétegek című műsorunkkal jelentkezik csatornánk.
2026. 04. 12., 22:20
Új képviselője lesz a következő négy évben az 5-ös számú egyéni választókerületnek. Nem hivatalos végeredmény szerint, a Tisza jelöltje, Karsai-Juhász Katalin az érvényes szavazatok több mint 48 százalékát megszerezve legyőzte Bányai Gábor kormánybiztost, a Fidesz-KDNP jelöltjét. A Mi Hazánk aspiránsa, Szabadi István lett a harmadik.
2026-04-13 18:47:01
- Gulyásfesztivált rendeztek a Sóstó Csárdánál - Határon túlról is érkeztek a halasi prózafelolvasó versenyre - Vezetéstechnikai tréninget rendeztek a motorosok - Virágokat kapott minden halasi óvoda
2026-04-13 18:44:45
- A Tisza Párt nyerte meg az országgyűlési képviselő választást - Karsai–Juhász Katalin a Tisza Párt indulója lett a térség új megválasztott országgyűlési képviselője - Harminc csapat nevezett a Félúton Fesztivál főző versenyére
2026-04-13 17:49:31
Húsvéti népi játékok a Csetényi Élményparkban a Pásztortűz Egyesület és a Vadvirág Tánccsoport jóvoltából

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
2026. 02. 12., 14:35
Csík Réka tánca az MVM Dome-ban
hirdetés