2026. 05. 10.
Ármin, Pálma
  Írjon nekünk overcast clouds 10°C Érzett: 9°C Szél: 2 m/s Párat.: 78%

Balhé a halasi kapitányság előtt: előkerült az ásó is

Jáger Levente  |  2020. 11. 23., 12:01

Nem mindennapi jelenetek játszódtak le a Kiskunhalasi Rendőrkapitányság előtt idén februárban.  Egy helybéli férfi menekülni kényszerült, üldözőit pedig az sem zavarta, hogy hol vannak. Előkerült az ásó, néhány szerszámnyél és tört a szélvédő. Az ügyben a napokban született vádemelés. 

Idén február 24-én, este kilenc óra körül egy autó fékezett a Kiskuhalasi Rendőrkapitányság előtt. Nem sokkal később egy másik jármű is odaért, majd hatalmas balhé kerekedett az utasok között. A részletek a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség tájékoztatójából derültek ki.  Egy kiskunhalasi férfi üzleti kapcsolatban állt a sértettel, azonban közöttük elszámolási vita alakult ki, ezért haragos viszonyba kerültek. Telefonon vitatkoztak, fenyegették, szidalmazták egymást, majd a vita lezárása céljából a vádlott február 24-én 21 órára kiskunhalasi házába hívta a sértettet. A férfi harmadmagával megjelent autóval a megbeszélt helyen. A vádlott ekkor azért, hogy megfélemlítse ismerősét, egy nyílpuskával a kezében kirohant a házból, amitől a sértett megijedt és megpróbált elmenni a helyszínről.  A házigazda baráta autóikkal a sértett járműve elé és mögé álltak, hogy megakadályozzák a menekülést.

A sértettnek azonban sikerült a helyszínről elhajtania, mire a vádlottak és ismeretlenül maradt társaik autójukkal üldözőbe vették és a rendőrség épülete előtt utolérték. A vádlottak ásót, fémrudat és szerszámnyeleket magukhoz véve kipattantak az autójukból és a rendőrségi parkoló sorompója előtt megálló sértett gépkocsiját ütlegelni kezdték. Ennek következtében kitörték a gépkocsi hátsó szélvédőjét és a karosszéria számtalan helyen behorpadt. Mindezt a portaszolgálatos őrök észlelték és az ügyeleti szolgálattól segítséget kértek. A kiskunhalasi rendőrök érkezését észlelve a vádlottak elmenekültek. A szélvédő betörésekor széthulló üvegszilánkok a hátsó ülésen utazó férfinak 8 napon belül gyógyuló, felületes sérüléseket okoztak.

A vádlottak kihívóan közösségellenes magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást, riadalmat keltsen. A megrongált személygépkocsi tulajdonosa a vádlottak által okozott 800 ezer forint összegű kárának megtérítése érdekében polgári jogi igényt jelentett be.

Az ügyészség a vádlottakat csoportosan, felfegyverkezve elkövetett garázdaság és rongálás bűntettével vádolja, emellett az üzletfelét nyílpuskával fogadó és megfenyegető férfinak zaklatás vétsége miatt is felelnie kell. Az ügyészség a vádlottakkal szemben büntetővégzés hozatalára irányuló eljárásban – tárgyalás mellőzésével – végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozza, továbbá azt, hogy a nyílpuskát, ásót, fém- és farudakat a bíróság kobozza el. A szabadlábon lévő férfiak ügyében a Kiskunhalasi Járásbíróság fog dönteni.

Címkék
  • garázda
  • támadás
  • halasi rendőrök
  • üldözés
  • nyílpuska
Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 05. 08., 15:10
A kiskunhalasi katolikus temetőben – az új ravatalozó közelében – áll Fridrich Lajos és családjának síremléke, mely nem csak egy nyughely, hanem egy történelmi mementó is egyben, hiszen magán viseli a II. világháborús bombázás nyomát. A katolikus temető egyik legnagyobb síremléke a Fridrich családé, amit most példás összefogással sikerült felújítani.
2026. 05. 09., 09:33
A fiatalos lendületé és a bulié volt a főszerep a Városnapok nyitányán Kiskunhalas főterén. A nagyszínpadon a feltörekvő előadók kaptak lehetőséget, akik éltek is ezzel a népes nézősereg nem kis örömére. A közönség pedig bulizott jól érezte magát, közben a vidámpark, az óriáskerék, a naturapark, és a Borudvar is benépesült.
2026. 05. 09., 14:17
Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs...tartja a régi mondás. Azoknak, akik ott voltak a Tiszti Klub nagytermében, biztosan van kedvenc nótájuk. Egy nagyon jó hangulatú nótaestre invitálták a szervezők a halasiakat. A kétfelvonásos produkcióban vidám és szomorkás hangulatú dalok szerepeltek a repertoárban.
2026-05-08 19:54:07
A Városnapok programsora ünnepélyes zászlófelvonással indult Kiskunhalason az Országzászló emlékműnél pénteken, majd képviselő-testületi díszüléssel, kitüntetések átadásával folytatódott a Thorma János Múzeumban.
2026-05-08 16:32:59
- 34 év aktív szolgálat után búcsúzott a halasi tűzoltóságtól Gazdag Béla alezredes - Felújították a járdát a Felsővárosi Általános Iskola mellett - A Fridrich-család síremlékét renoválták a katolikus temetőben - Szülinapos mentők, színes programokkal várják az érdeklődőket a Csetényi Élményparkban
2026-05-08 08:59:08
Az Omega zenekar a magyar könnyűzenei stílus egyik legmeghatározóbb csapata. Dalaikon generációk nőttek fel. Tíz évvel ezelőtt ezekből a slágerekből készült egy nagyszabású musical, amit most a kiskunhalasi közönség is megtekinthetett.
2026-05-07 17:53:31
- A Gyöngyhajú lány halasi előadása - A Zagyva Banda ifjúsági zeneórája - Tapodi Jázmin hegedű záróvizsga koncertje - Velünk véget ér: Halász Anna Róza kedvenc könyve

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 04. 17., 16:54
Krizsán-Horváth Angi az önkéntes kutyamentő.
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
hirdetés