2026. 05. 08. péntek
Mihály
  Írjon nekünk clear sky 16°C Érzett: 16°C Szél: 2 m/s Párat.: 85%

(► )Tömegbaleset az 53-as főúton Kiskunhalas közelében (galéria)

Kovács Iván, Jáger Levente  |  2023. 12. 15., 07:39

Tömegbaleset történt pénteken reggel, háromnegyed hét körül az 53-as főúton, Kiskunhalas és Pirtó között. Egy szerb rendszámú kamion ismeretlen okból áttért a szemközti sávba, ahol egy busszal ütközött, majd elsodortak egy Citroen Picassot is. A törmelékek több autóban is kárt okoztak. A helyszínre nagy erőkkel érkeztek a mentők, tűzoltók és a rendőrség is. Csodával határos, hogy a balesetnek „csak” három sérültje volt. 

Három sérült

Sokkal súlyosabb következményei is lehettek volna annak a tömegbalesetnek, amely pénteken reggel történt Kiskunhalas közelében. A kiskunhalasi tűzoltókat, mentőket és a rendőrséget nem sokkal háromnegyed hét után riasztották, a bejelentő szerint egy kamion frontálisan ütközött egy kamionnal és két személyautóval. Több mentőautó, tűzoltóautó indult a helyszínre, majd teljesen lezárták a főutat, Kiskunhalas és Pirtó között, a 49-es kilométerszelvénynél. A helyszínen megtudtuk: a szerb rendszámú kamion Pirtó felől közlekedett, amikor ismeretlen ok miatt áttért a szembejövő sávba, ahol a Volánbusz járatával ütközött, közben egy Citroen Picassot is magával sodort. A kiérkező egységek kiszabadították a Mecedes nyergesvontató sofőrjét, majd áramtalanították a járműveket. A buszvezetőn kívül csak egy férfi tartózkodott a járaton, ő nem sérült meg. A sofőrt viszont kórházba szállították. A Citroen utasa szintén orvosi ellátásra szorult, őt is a sürgősségi osztályra vitték a mentők. 



ELŐZMÉNYEK 

Kiskunhalas közelében végeznek műszaki mentést a tűzoltók, akik egy embert kiszabadítottak az egyik járműből. Karambolozott egy kamion, egy személyautó és egy autóbusz az 53-as főút Kiskunhalas és Pirtó közötti szakaszán, a 49. kilométernél. A buszon ketten utaztak, ők le tudtak szállni. A kamion vezetője beszorult a fülkéjébe, ahonnan a műszaki mentést végző kiskunhalasi hivatásos tűzoltók szabadították ki. Az egységek áramtalanították a személygépkocsit. A helyszínen vannak a mentők is. Az érintett útszakaszt teljes szélességében lezárták- olvasható a bacs-katasztrofavedelem.hu.

Címkék
  • baleset
  • buszbaleset
  • balesethelyszínelő
  • útzár
Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 05. 07., 11:19
Sok halasi háztartást érintő fontos információ jelent meg néhány perccel ezelőtt Kiskunhalas Város közösségi oldalán. Május 19-én 10 és 14 óra között gázszünet lesz településünkön. Részletek a cikkben.
2026-05-07 17:53:31
- A Gyöngyhajú lány halasi előadása - A Zagyva Banda ifjúsági zeneórája - Tapodi Jázmin hegedű záróvizsga koncertje - Velünk véget ér: Halász Anna Róza kedvenc könyve
2026-05-07 14:00:05
A közelmúltban volt az Országos Bírósági Hivatal Mailáth György Tudományos Pályázatának az eredményhirdetése. Az egykori sziládys diák, Horváth Rebeka joghallgatóként a második helyen végzett.
2026-05-07 09:19:47
Varró József emléktáblájának avatása a Hirling József Lovasparkban a május 1-én megrendezett Lovas Majálison

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 04. 17., 16:54
Krizsán-Horváth Angi az önkéntes kutyamentő.
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
hirdetés