2026. 04. 14. kedd
Tibor
  Írjon nekünk overcast clouds 18°C Érzett: 17°C Szél: 4 m/s Párat.: 47%

Halasi aranyérmek a strandbirkózó bajnokság országos döntőjében

Jáger Levente  |  2025. 07. 29., 10:39

Két arany-, egy ezüst, és egy bronzérmet nyertek a Kiskunhalasi Birkózó Klub versenyzői a Strandbirkózó Országos Bajnoki Sorozat utolsó, mindent eldöntő fordulójában. A halasiak, csakúgy, mint az előző körben Kiskőrösön, ezúttal is megmutatták, hogy a sportág eme szakágában is kiváló teljesítményekre képesek.

Negyven fokos hőségben zárult a Strandbirkózó Országos Bajnoki Sorozat. A soltvadkerti tóparton rendezett hangulatos megméretésen természetesen a Kiskunhalasi Birkózó Klub versenyzői is megmérették magukat. Mint megtudtuk, nem is akármilyen eredményeket értek el.

Felhő Viktória, a női +70 kilogrammosok mezőnyében ezúttal sem talált legyőzőre, így magabiztosan gyűjtötte be az aranyérmet. Csikós Hunor is remekelt az U12-es korosztályban, a 42 kilogrammosok között megismételte tavalyi eredményét, és ismét első helyen zárt.

Boldog Bence ugyanebben a korosztályban indult, de a 37 kilogrammos súlycsoportban. Bence ügyes volt, második helyen zárta a sorozatot.

Csikós Bogárka 10 esztendősen, az U12-es mezőnyben szerepelt. Ez volt élete első strandbirkózó sorozata, amelyen rögtön a harmadik helyen végzett.

Sindel Ádám, az U18-asok között, a 80 kilogrammosok mezőnyében kiválóan küzdött, és az ötödik helyet szerezte meg.

Versenyzőink bátran helytálltak, hatalmas gratuláció mindenkinek. Köszönet az edzőknek is a felkészítésért, kitartásért és szakmai munkáért– olvasható a klub közösségi oldalán.

Forrás: Kiskunhalasi Birkózó Klub / Facebook

Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:
hirdetés

Még több friss hír

2026. 04. 12., 22:20
Új képviselője lesz a következő négy évben az 5-ös számú egyéni választókerületnek. Nem hivatalos végeredmény szerint, a Tisza jelöltje, Karsai-Juhász Katalin az érvényes szavazatok több mint 48 százalékát megszerezve legyőzte Bányai Gábor kormánybiztost, a Fidesz-KDNP jelöltjét. A Mi Hazánk aspiránsa, Szabadi István lett a harmadik.
2026-04-13 18:47:01
- Gulyásfesztivált rendeztek a Sóstó Csárdánál - Határon túlról is érkeztek a halasi prózafelolvasó versenyre - Vezetéstechnikai tréninget rendeztek a motorosok - Virágokat kapott minden halasi óvoda
2026-04-13 18:44:45
- A Tisza Párt nyerte meg az országgyűlési képviselő választást - Karsai–Juhász Katalin a Tisza Párt indulója lett a térség új megválasztott országgyűlési képviselője - Harminc csapat nevezett a Félúton Fesztivál főző versenyére
2026-04-13 17:49:31
Húsvéti népi játékok a Csetényi Élményparkban a Pásztortűz Egyesület és a Vadvirág Tánccsoport jóvoltából
2026-04-11 20:09:26
Egésznapos szórakoztató családi programsorral várták szombat délelőtt 10 órától a közönséget a Hirling József Lovasparkban az V. Félúton Fesztiválon. Harminc csapat nevezett a különleges halászléfőző versenyre.

Podcast

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
2026. 02. 12., 14:35
Csík Réka tánca az MVM Dome-ban
hirdetés