2026. 03. 09. hétfő
Fanni, Franciska
  Írjon nekünk broken clouds 4°C Érzett: 1°C Szél: 2 m/s Párat.: 67%

Barbara aranyérmes a Magyar Football-Golf Bajnokságon

2025. 10. 21., 14:03

Kiváló eredményt ért el Gábor Barbara. A kiskunhalasi születésű labdarúgó egy érdekes sportágban, a football-golfban szerepelt a magyar bajnokságon, ahol a nők versenyében első helyen zárt, míg abszolútban a harmadik legjobb volt.

Véget ért a Magyar Football-Golf Bajnokság. A helyszín Kisorosziban, a Magyar Golf Klub vadonatúj pályáján volt. Ott volt az indulók között Gábor Barbara is. A kiskunhalasi születésű labdarúgó remekül szerepelt, az egyéni verseny 2x18 pályaszakaszon zajlott. Barbara a nők mezőnyében az első helyen végzett, abszolútban pedig bronzérmes volt.

A football-golf lényege: a játékos a labdát az elrúgó helyről indítja, majd mindig onnan rúgja tovább, ahol az megáll, egészen addig, amíg a labda a lyukba vagy a pálya végén lévő akadályba nem kerül. A pályán található összes akadályt teljesíteni kell, mégpedig a kijelölt sorrendben. Ha a játékos kihagy egy akadályt, de egy későbbit már teljesít, nem kell visszamennie a kihagyott akadályhoz ugyanazon az úton. A játék iránya mindig az útvonalat jelenti, amelyet a labdának meg kell tennie az elrúgó helytől a lyukig vagy a pálya végéig, az akadályokon keresztül.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 03. 07., 10:41
Küldjön jókívánságot dal kíséretében a Szabadkai Magyar Rádión keresztül ismerősének, rokonának, szeretteinek! A Dél-Magyarország legnépszerűbb rádiója vasárnaponként 11-től, 16 óráig tartó kívánságműsorának előadói listájából a Halasmédia weboldalán is böngészhet. A számok között, mások mellett Voith Ági és Bodrogi Gyula: Egy férfi és egy nő című dala is szerepel. A március 8-i dalok listáját és a rádió elérhetőségeit az alábbiakban találják.
2026. 03. 05., 11:05
Ismét útnak indulnak a Mobilizált Kormányablakok. A Kiskunhalasi járás területén március 17. és 25. között várja ügyfeleit a két kormányablakbusz. A térségben Balotaszálláson, Pirtón, Zsanán, Harkakötönyben, Kelebián és Kunfehértón érhető majd el a helybe menő segítség.
2026-03-07 18:31:16
Idén is versmondással tisztelegtek Kiskunhalason a 2008-ban elhunyt népművelő, előadóművész Hatvani Zoltán emléke előtt. A XVIII. Hatvani Zoltán Vármegyei Szavalóverseny házigazdája a Bibó István Gimnázium volt. A versenyt minden évben a Zoltán naphoz legközelebbi szombaton rendezik meg.
2026-03-06 17:34:11
- 50. Születésnapját ünnepelte a Lomb utcai katolikus óvoda - Fejlődő polgárőrség, minden pályázati lehetőséget megragad a helyi civil közösség - Nyílt napot tartott a pedagógiai szakszolgálat - Bibliaismereti versenyt rendeztek a Szilády Áron Református Gimnáziumban
2026-03-05 17:19:21
- Rendhagyó tárlatvezetés Baráth József emlékkiállításán - Zúzós éjszaka: a 2026-os Rockfarsangon jártunk - Simogatta a lelkeket: Halason járt Lippai Marianna - Az istenek éhsége: bemutatunk egy izgalmas kötetet
2026-03-05 17:14:59
- Farsangi bál a Szociális Otthonban - Tavaszi virágkötés Kocsisné Papp Évával - Milyen volt a tavaszi divat 2001-ben? - Tavaszi kertészkedés Sebestyén Istvánnéval
hirdetés

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
2026. 02. 12., 14:35
Csík Réka tánca az MVM Dome-ban
2026. 02. 04., 15:05
Török Erika a Kilimandzsárón
hirdetés