Két, tehetséges atléta sikereiről kaptunk hírt. Danka Gábor (címképünkön) és Szloboda Zétény is a Halas Atlétikai Clubban ismerte meg a sportág alapjait, jelenleg viszont már más egyesület színeiben versenyeznek. Most mindketten, kiváló eredményeikkel hívták fel magukra a figyelmet.
Kiválóan szerepelt a Halas Atlétikai Clubban nevelkedő, jelenleg az A-Plast Ikarus BSE színeiben versenyző Danka Gábor. A tehetséges fiatal atléta a Budapest Open - Schulek Ágoston Emlékversenyen, az U18-as korosztályban szerepelt. A 400 méteres síkfutásban Juhász István tanítvány nem talált legyőzőre.
Tavaly szeptember óta a Kecskeméti Atlétikai és Rögby Club (KARC) színeiben versenyez Szloboda Zétény, aki szintén Kiskunhalason ismerkedett meg a sportág alapjaival. Ebben az évben korcsoportot és klubot is váltó atléta apai örökségként (Szloboda Mihály A szerk.) a tízpróbát választotta fő versenyszámként. Rögtön az első versenyén második helyezést szerzett. Zéti a tíz versenyszámból öt egyéni csúcsot ért el. Testvére Szloboda Hédi, szintén kecskeméti színekben, távolugrásban, átlépve az 5 méteres álomhatárt, a 4. helyen végzett.
Beszélgetésünk első felében arra keressük a választ, hogy milyen módszereket alkalmaznak az antropológusok a vizsgálataik során, valamint milyen információkkal tudják segíteni egy-egy régészeti lelőhely feldolgozását