2026. 05. 14. csütörtök
Bonifác
  Írjon nekünk overcast clouds 19°C Érzett: 18°C Szél: 4 m/s Párat.: 35%

Janka hősies helytállása a nyíltvízi úszó világbajnokságon

Jáger Levente  |  2025. 07. 17., 12:40

Nem éppen ideális körülmények, 30 fok körüli víz, és 35 fok feletti külső hőmérséklet várta Szingapúrban a vizes világbajnokságon a nyíltvízi úszókat. A tíz kilométeres futamot az alkalmatlan körülmények miatt többször elhalasztották. Többeket úgy kellett kimenteni a pályáról, így különösen értékes a kiskunhalasi Juhász Janka 31. helyezése.

Büszkék lehetünk azokra a magyar úszókra, akik a pokoli körülmények között is tisztességgel helytálltak a nyíltvízi világbajnokságon Szingapúrban. A Sentosa szigeténél a tengerben, az e-coli baktériumok túl magas szintje miatt többször elhalasztották a 10 kilométeres táv rajtját. Aztán szerdán, magyar idő szerint délelőtt 10 órakor vízbe csobbanhatott a női mezőny, köztük volt Juhász Janka is.

A kiskunhalasi születésű, jelenleg a Balaton Úszó Klub Veszprém színeiben versenyző sportoló is dacolt az elemekkel. A 30 fok körüli tenger, valamint a 35 fok feletti levegőhőmérséklet próbára tette az úszókat. A körülményeket jól mutatja, hogy a férfiaknál 12 , a nőknél 14 versenyzőt szedtek ki a vízből az ájulás határán, köztük világ- és Európa-bajnokokat – számolt be erről a Magyar Úszó Szövetség.

Janka a 31. helyen ért célba, amiért minden elismerést megérdemel. Juhász Janka nyilatkozata 02:20 perctől hallható, látható:

 

Forrás: Magyar Úszó Szövetség - Facebook

Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 05. 13., 12:19
Nemzetközi rangú elismerésben részesült Bács-Kiskun vármegye stroke-ellátása: az Angels Initiative „Angyal Régió" címmel jutalmazta a térség összehangolt és példamutató együttműködését. Az ünnepélyes díjátadóra a közelmúltban, a Kecskeméti Városháza dísztermében került sor, ahol a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház a Szegedi Tudományegyetem Oktató Kórházának négy díjazottja vette át az elismerést.
2026-05-14 15:26:27
- Különleges előadást tartott Erdei T. Lilla a Nemzetközi Csipkekiállításon - Csík János és barátai remek hangulatot teremtettek a Borudvarban - Megmozgatta Halas főterét DJ Bárány Attila - Szabó Máté színművész ajánl könyvet a 450. Lapozgatóban
2026-05-13 18:22:44
- Szabadka és Kiskunhalas megerősítette 10 éves partnerségét a Városnapokon - Idén is volt nemzetközi erősember verseny Kiskunhalason, a Városnapokon - Esküvő csipkével: kihirdették a csipketervezési és készítési pályázat eredményét - Az esővíz összegyűjtésére ösztönzi az önkormányzat a halasiakat

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 04. 17., 16:54
Krizsán-Horváth Angi az önkéntes kutyamentő.
2026. 03. 26., 08:54
Damásdi Péter iskolalelkész és családapa.
2026. 03. 05., 15:23
Németh Györgyi a díjazott könyvtárigazgató.
2026. 02. 25., 09:08
Petrenkóné Gyuris Barbara túrázós kalandjai.
hirdetés