Remek eredményeket értek el az Union Dojo Kiskunhalas versenyzői a kyokushin karate diákolimpia országos elődöntőjében. A halasi sportolók ennek köszönhetően ott lehetnek majd a fináléban is.
Gyöngyösön járt a hétvégén az Union Dojo Kiskunhalas négy versenyzője. Ott rendezték a kyokushin karate diákolimpia országos elődöntőjét, amelyre számos egyesületből több, mint 200 nevezés érkezett. Nem csak ellenfeleikkel, de önmagukkal is óriási csatákat vívtak a halasiak, ennek eredményeképpen kvalifikációt szereztek az országos döntőre. Flaisz Róbert, Vincze Balázs, Kollár Gergő küzdelemben a 3. helyet szerezték meg. Flaisz Attila pedig a legjobb négyben végzett. - Jó kis „ébresztő” volt ez a megméretés, hiszen első versenyünk volt ez idén és az elkövetkezendő két hétvégén sem fogunk unatkozni - értékelt az országos elődöntő után Horváth Zoltán vezetőedző.
A beszélgetés témája a régészeti életpálya; a szakember beszél az adásban a szarmata törzsekről, szokásaikról, a ránk maradt leletekről, különös tekintettel a térségünkben szerzett régészeti ismeretekről.