2026. 07. 15. szerda
Henrik, Roland
  Írjon nekünk broken clouds 21°C Érzett: 21°C Szél: 3 m/s Párat.: 74%

A júliusi véradás egy héttel később lesz Halason

Fehér Erika  |  2026. 06. 30., 12:23

Ezúttal kivételesen nem a hónap első szerdáján lesz véradás Kiskunhalason a Sétáló utcai Közösségek Házában. Mivel július elseje munkaszüneti nap az egészségügyben dolgozók számára nem elsején szerdán, hanem egy héttel később, július 8-án, szerdán fél 9 és fél 2 között lesz megtartva a halasi véradás.

Július 8-án, szerdán nem csak Kiskunhalason, hanem Pirtón a Művelődési Házban is számítanak a donorok segítségére délután 3 óra és fél 5 között.

A Vöröskereszt helyi szervezete és az Országos Vérellátó Szolgálat munkatársai számítanak a donorok önzetlen segítségére a véradásokon, hiszen a baleseti sérülteknek, betegeknek vagy műtétre váróknak a hőség idején is szükségük van a vérkészítményekre.

Mivel a vér csak véradással pótolható, ezért a nyári időszakban is kiemelten fontos az önkéntes véradás – hívja fel a figyelmet a Magyar Vöröskereszt.

 

Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 07. 13., 07:52
A Halas Televízió műsorfolyamában saját gyártású és más helyi televíziók által készített műsorokat találhatnak nézőink. A 29. héten a múlt heti műsoraink ismétlését láthatják, kivétel ez alól a Kultúrkép magazin, amely friss adással várja nézőket csütörtökön. A 29. héten a múlt heti műsoraink ismétlését láthatják, kivétel ez alól a Kultúrkép magazin, amely friss adással várja nézőket csütörtökön.
2026-07-11 23:31:23
Virág Istvánné egy kiskunfélegyházi nyugdíjas, aki szabaidejében imád rajzolni, festeni. Még csak néhány éve indult el alkotói karrierje, de ez idő alatt sok szép képpel gyarapodott repertoárja. A kedvenc alkotásaiból nyílt tárlat pár napja a Csipke Hotel konferencitermében.
2026-07-10 20:56:58
Kiskunhalason Nemzeti és felkészítő díjugratóversenyt rendeznek július 10-e és 12-e között. A Hirling József Lovasparkban folyó eseményen filces és füves pályán is összemérik az erejüket a lovasok. A pénteki nyitónapon 11 versenyszámban, összesen 104 startot láthatott a közönség. Az első nap hazai dobogós helyezések is születtek. A verseny szombaton és vasárnap is folytatódik, a lovasparkba ingyenes a belépés. (címképen: Báthy Rozália JÁZMIN Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE)
2026-07-10 17:09:13
- Felnagy Krisztiánnak szavaztak bizalmat öt évre a Bibó István Gimnázium vezetésére - Táncoltak, sportoltak, moziztak. Sok élmény érte a gyerekeket a kiskunhalasi önkormányzati táborban - Kilencvenedik születésnapján köszöntötték Jójárt Józsefné Zsófika nénit - Helyi sikerek a hétvégi díjugrató versenyszorozat első napján

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 06. 25., 10:06
Némedi Évi, az ápolóból lett mentőápoló.
2026. 06. 02., 11:38
Király Gábor visszatekint pályafutására.
2026. 05. 19., 17:08
A kiskunhalasi István Dia dartsversenyzői sikereiről mesélt nekünk.
2026. 04. 17., 16:54
Krizsán-Horváth Angi az önkéntes kutyamentő.
hirdetés