Ebben az adásban azt járjuk körül, hogyan néztek ki a 11–13. századi falvak, hogyan éltek, dolgoztak és hittek az emberek az Árpád-kori Magyar Királyság területén. Szó lesz a Duna–Tisza köze különleges településhálózatáról, a falvak szerkezetéről, a veremházakról, kemencékről és gazdasági gödrökről, valamint arról, mit árulnak el az állatcsontok, növénymaradványok és használati tárgyak a mindennapokról. Vendég: Dr. Kiss-Bíró Gyöngyvér, egyetemi adjunktus, SZTE BTK Régészeti Tanszék
Beszélgetésünk első felében arra keressük a választ, hogy milyen módszereket alkalmaznak az antropológusok a vizsgálataik során, valamint milyen információkkal tudják segíteni egy-egy régészeti lelőhely feldolgozását