Ha egy ismert művész érkezik Kiskunhalasra, a Halas TV stábja mindig megkérdezi, van-e kedvenc könyve, és ajánlaná-e a nézőknek az adott kötetet. A közelmúltban R. Kárpáti Péter színművész lépett fel városunkban, és örömmel tett eleget a felkérésnek. A dolog érdekessége, hogy most megjelenő saját könyvét mutatta be a kamerák előtt.
Tekintse meg mellékelt videónkban, kiknek és miért ajánlja a színművész saját könyvét, melyben csupa olyan történetet olvashatnak az érdeklődők, amik a halálközeli élményekkel kapcsolatosak.
Vendégünkkel arról beszélgetünk, hogyan látták magukat és más népeket középkori őseink, és miben érezték magukat hasonlónak vagy különbözőnek a környező világtól. Szó lesz arról is, hogy a történeti forrásokban hogyan jelenik meg a „magyar” fogalom, mit jelentett akkoriban a „külföldi” vagy „idegen”, és hogyan befolyásolta ez a középkori társadalom önképét és kapcsolatait.