2026. 07. 15. szerda
Henrik, Roland
  Írjon nekünk broken clouds 22°C Érzett: 22°C Szél: 2 m/s Párat.: 69%

Hatvan éve érettségiztek, most találkoztak az egykori sziládys diákok

Fehér Erika  |  2026. 06. 25., 14:02

Nagy találkozások, régi emlékek, baráti beszélgetések. Évfolyam-találkozót tartottak egykori iskolájukban a Szilády Áron Gimnázium 1966-ban végzett osztályai. A 60 éves évfolyam-találkozón 60-an vettek részt.

A Szilády Áron Református Gimnázium udvarán örömmel, öleléssel üdvözölték egymást az egykori iskolatársak, a gimnázium 1966-ban végzett osztályainak tagjai.

Az öregdiákokat és pedagógusaikat Szabó Ferenc a gimnázium igazgatója köszöntötte. Beszédében hangsúlyozta, hogy milyen felemelőek az ilyen találkozók.

Palásti Károly egy verset szavalt és mécsessel, koszorúval emlékezek azokra, akik már nem lehettek jelen a találkozón,

Előkerültek a régi fényképek és az egykori osztálytársak, évfolyamtársak sok emléket, történetet idéztek fel. Többen elmondták, hogy jó alapokat kaptak a gimnáziumban, sokan tanultak tovább, sokfelé vitte őket az élet és sikerült helyt állniuk a világban.

A jubileumi találkozón az egykori sziládys osztályok külön termekbe vonulva is tartottak órát, majd következett a közös ebéd és a nagy beszélgetések a régi szép időkről.

Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 07. 13., 07:52
A Halas Televízió műsorfolyamában saját gyártású és más helyi televíziók által készített műsorokat találhatnak nézőink. A 29. héten a múlt heti műsoraink ismétlését láthatják, kivétel ez alól a Kultúrkép magazin, amely friss adással várja nézőket csütörtökön. A 29. héten a múlt heti műsoraink ismétlését láthatják, kivétel ez alól a Kultúrkép magazin, amely friss adással várja nézőket csütörtökön.
2026-07-11 23:31:23
Virág Istvánné egy kiskunfélegyházi nyugdíjas, aki szabaidejében imád rajzolni, festeni. Még csak néhány éve indult el alkotói karrierje, de ez idő alatt sok szép képpel gyarapodott repertoárja. A kedvenc alkotásaiból nyílt tárlat pár napja a Csipke Hotel konferencitermében.
2026-07-10 20:56:58
Kiskunhalason Nemzeti és felkészítő díjugratóversenyt rendeznek július 10-e és 12-e között. A Hirling József Lovasparkban folyó eseményen filces és füves pályán is összemérik az erejüket a lovasok. A pénteki nyitónapon 11 versenyszámban, összesen 104 startot láthatott a közönség. Az első nap hazai dobogós helyezések is születtek. A verseny szombaton és vasárnap is folytatódik, a lovasparkba ingyenes a belépés. (címképen: Báthy Rozália JÁZMIN Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE)
2026-07-10 17:09:13
- Felnagy Krisztiánnak szavaztak bizalmat öt évre a Bibó István Gimnázium vezetésére - Táncoltak, sportoltak, moziztak. Sok élmény érte a gyerekeket a kiskunhalasi önkormányzati táborban - Kilencvenedik születésnapján köszöntötték Jójárt Józsefné Zsófika nénit - Helyi sikerek a hétvégi díjugrató versenyszorozat első napján

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 06. 25., 10:06
Némedi Évi, az ápolóból lett mentőápoló.
2026. 06. 02., 11:38
Király Gábor visszatekint pályafutására.
2026. 05. 19., 17:08
A kiskunhalasi István Dia dartsversenyzői sikereiről mesélt nekünk.
2026. 04. 17., 16:54
Krizsán-Horváth Angi az önkéntes kutyamentő.
hirdetés