Kedves történetek keltek életre bábok segítségével a halasi Martonosi Pál Városi Könyvtárban. Havonta új mesék várják a családokat a Szivárvány Bábszínház jóvoltából. Ezúttal három mesét láthattak az érdeklődők, sőt a gyerekek maguk is kipróbálhatták a bábozást.
Szombat délelőtt megelevenedtek a mesék a halasi könyvárban, hiszen folytatódott a családi bábszínház sorozat. A Szivárvány Bábszínház - Fejes Józsefné Erzsike vezetésével és fiatal segítőivel – elsőként Surranó és Brekkenő, azaz egy egér és egy béka különös barátságát mutatta be Marék Veronika meséje alapján, majd jött a csökönyös kiselefánt, végül Piroska és a farkas, ahol egy konyhai reszelő volt a farkas és egy olló a vadász.
Az előadást követően a gyerekek maguk is kipróbálhatták a bábokat, a szülők pedig ötleteket és biztatást kaptak az otthoni bábozáshoz.
Egy hónap múlva ismét lesz családi bábszínház a könyvtárban, de azt is megtudtuk, hogy idén 30 éves a Szivárvány Bábszínházi Alapítvány, amit a nyáron ünnepelnek meg egy nagyszabású programmal.
Németh Györgyi a könyvtár igazgatója elmondta, hogy örömmel adnak helyet a bábfoglalkozásoknak, előadásoknak, hiszen ezzel is közelebb kerülnek a gyerekek a mesékhez, az olvasáshoz, a könyvek szeretetéhez. A könyvtárban sok gyermekeknek szóló program van és iskolai, óvodai csoportokat is rendszeresen fogadnak a könyvek birodalmában.
Dr. Anders Alexandra segítségével az örökségvédelem jelenéről és jövőjéről beszélgetünk. Megtudhatjuk, hogyan óvhatjuk meg közösen tárgyi és épített emlékeinket, és milyen szerepe van ebben a szakembereknek és a helyi közösségeknek.