2026. 07. 22. szerda
Magdolna
  Írjon nekünk few clouds 23°C Érzett: 23°C Szél: 2 m/s Párat.: 42%

Szilády-gimnázium: a halasi csipkétől a jégcsipkéig

Jáger Levente  |  2026. 01. 23., 15:34

Internaktív programot szervezett a Szilády Áron Református Gimnázium a magyar kultúra napja keretein belül. A diákok és tanárok együtt táncoltak, de volt nyomozós játék, kiállítás is. A halai csipkét pedig nemcsak megcsodálhatták, hanem a varrását ki is próbálhatták a fiatalok. De volt jégcsipke is az iskola bejárata mellett.

A magyar kultúra napján tartalmas és interaktív programot szervezett a Szilády Áron Református Gimnázium két pedagógusa, Lázár Erika és Elekné Szélpál Ildikó. A fő hangsúly a magyaros, népi motívumokon volt. A bejáratnál jégcsipkék várták az érkezőket, az aulában pedig egy kiállítás. A tanáriban magyaros ételekkel vendégelték meg a a pedagógusokat. Az aulának fontos szerepe volt a délelőtt folyamán, ugyanis az egyik szünetben együtt rophatták a táncot a diákok és tanárok. Voltak olyanok, akik magyar népviseletbe öltöztek, a lépések tanításában Bajnai Diána tanárnő segédkezett.

Képgaléria megtekintése (10 db kép)

A gimnázium dísztermében  a Csipkeház igazgatónője, Szécsiné Rédei Éva  tartott előadást a halasi csipke történetéről, amelyet kiállítás és csipkevarró bemutató követett, a tanulók aktív részvételével. A diákok egy nyomozós játékban is részt vehettek, amelyben a Himnusz elveszett kéziratát kellett megkeresni. Sörösné Kapás Klára pedig a népművészeti alkotásait hozta el az iskola közösségének.

Fotó: Bertalan Gábor, Jáger Levente

Ha tetszett a cikk, kövesse a Halasmédiát
a Facebookon!
hirdetés

Még több friss hír

2026. 07. 20., 10:36
Újabb dílerek buktak le Kiskunhalason. A police.hu közleményéből kiderült, hogy a helyi nyomozók őrizetbe vettek egy 19 éves férfit és 43 éves édesapját, akiket azzal gyanúsítanak, hogy hónapok óta kristályt árultak több helyi fogyasztónak.
2026. 07. 20., 08:54
Július 14-18 között hagyományos nyári önkéntes összetartásra hívta versenytáncosait a Stúdió 2000 TSE vezetése. A Juhász Ágnes (művészeti vezető) és Tóth Szilárd (táncpedagógus) szervezte edzőtáborban nem csak hazai, hanem külföldről érkezett táncosok is részt vettek. A Tánchagyományok Házában folyó edzéseken közel száz táncos fordult meg.
2026-07-19 18:15:53
A Kiskunhalasi Technikai Sportbarát Egyesület már negyedik alkalommal szervezte meg a Családi Napját a Keceli út melletti autókrossz pályán. Gáborné Halász Barbara, Gábor László és szervezőcsapata ismét élménydús programot adott minden korosztálynak.
2026-07-19 12:08:21
A Swift Cup Europe 2026-os szezonjának félidejéhez érve Csuti Zoltán magabiztos előnnyel vezeti az összetett pontversenyt, miután a lengyelországi Tor Poznań versenypályán mindhárom futamot megnyerte. A kiskunhalasi autóversenyző következő megméretése éppen a születésnapján lesz.
2026-07-18 18:25:14
A 2026. évi Fiat Díjugrató Magyar Bajnokság felnőtt kategória nyereményautója egy vadonatúj Fiat 500 Torino Edition 1.0 BSG Hybrid modell lesz. Az augusztus 28-a és 30-a között, a Nemzeti Lovardában megrendezésre kerülő OB döntő felnőtt egyéni győztese tehát mindent visz, plusz egy Fiat 500 Hybrid lesz a különdíja.

  Legfrissebbek most

   PORTRÉ
2026. 07. 22., 10:14
Gazdag Béla alezredes, a tűzoltó szolgálatparancsnok.
2026. 06. 25., 10:06
Némedi Évi, az ápolóból lett mentőápoló.
2026. 06. 02., 11:38
Király Gábor visszatekint pályafutására.
2026. 05. 19., 17:08
A kiskunhalasi István Dia dartsversenyzői sikereiről mesélt nekünk.
hirdetés