Idén tizenkét pedagógus részesült elismerésben a Pro Iuventute-díjak ünnepélyes átadóján, amelynek ezúttal is a Szilády Áron Református Gimnázium díszterme adott otthont.
A Szilády Áron Társaság 1994-ben kezdeményezte, hogy a kiskunhalasi nevelési-oktatási intézmények végzős diákjai minden évben válasszanak ki egy számukra kedves, meghatározó pedagógust, aki átveheti a Pro Iuventute – Az ifjúságért díjat. Az elismerést olyan óvodapedagógusok, tanárok kaphatják meg, akik emberségükkel, szakmai elhivatottságukkal és példamutató munkájukkal maradandó hatást gyakoroltak tanítványaikra.
Az ünnepi rendezvény résztvevőit Bocskorás Bertalan elnök-lelkész köszöntötte, aki kiemelte, milyen fontos a pedagógusok ilyen jellegű elismerése, megünneplése és az, hogy megfelelő szeretet és pozitív kapcsolat legyen egy tanár és diákja között.
Azok a kitüntetettek, akik első alkalommal vehettek át elismerést a rendezvényen, bronz emlékérmet kaptak:
Szalai-Pintér Dominika (Fazekas Mihály Általános Iskola)
Mongyi Marianna (Kiskunhalasi Bóbita Óvoda és Bölcsőde)
Hirsch László (Kiskunhalasi E.GY.M.I. Óvoda és Ált. Iskola)
Csuka Tiborné Gombos Erzsébet (Bibó István Gimnázium)
Horváth Ida (K.R.K. Központi Általános Iskola)
Lázár Erika (Szilády Áron Gimnázium)
Mészárosné Lövey Mónika (Felsővárosi Ált. Isk.)
Csernák Krisztina (Kertvárosi Általános Iskola)
Zsikla Ágnes (II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Technikum)
Második alkalommal lettek díjazottak, így ezüst emlékérmet kaptak:
Jakus Zita (Szent József Katolikus Általános Iskola)
Brassóné Szalisznyó Csilla (KSZC Dékáni Árpád Technikum)
Szabadi József Zoltán (KSZC Vári Szabó István Techn., Szakképző Iskola és Kollégium)
A helyszínen készült interjúkat és felvételeket a Halas Televízió pénteken 19 órakor kezdődő Hírnaplójában láthatják majd az érdeklődők.
Beszélgetésünk első felében arra keressük a választ, hogy milyen módszereket alkalmaznak az antropológusok a vizsgálataik során, valamint milyen információkkal tudják segíteni egy-egy régészeti lelőhely feldolgozását