Aranyos Fiat ezüstöt osztott
Archívum

A Bács-Kiskun Megyei Női Kézilabda Bajnokság utolsó, 26. fordulójában Kiskunmajsára utazott a KB Autoteam SE. A nyolcszoros bajnok vendégnek a presztízse, míg a hazai együttesnek a második hely volt a tét. Komáromi edző csapatának győzelme esetén biztos lett volna a majsai ezüst. Ám a dobogó második fokára a Mizse KC lépett, mert óriási küzdelemben, de győzni tudott az Autoteam, ezzel 100%-os teljesítményt nyújtottak az évadban Virág Erika lányai.

Óriási feszültség és mindenáron hazai győzni akarás jellemezte a találkozót. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok és egygólos majsai előnnyel zárult a játékrész (12-11). A fordulás után hasonlóan kemény küzdelem alakult ki, ami a második félidő felétől hazai fölénybe ment át. Tíz perccel a lefújás előtt három góllal vezetett (20-17) a Kiskunmajsa, ám innentől kezdve egy találatot értek el a hazaiak, míg a Kiskunhalas hat gólt lőtt a végjátékban, amivel teljessé tette a szezon eredményét Virág Erika együttese, hiszen mind a 24 találkozójukat megnyerték. A Kiskunhalas győzelmével a Lajosmizsét juttatta bajnoki ezüstéremhez. Klikk a tabellához!

Virág Erika: „Ugyan három fordulóval ezelőtt már bajnoknak tekinthettük magunkat, de bevallom nekem ez a meccs volt a legfontosabb. Páratlan szezont zártunk, mert a majsai két pont egyben a 100%-os teljesítményünket jelentette. Annak örülök igazán, hogy hiányzó kulcsjátékosaink, Csősz és Mészáros dinamikus játékát ebben a végletekig kiélezett küzdelemben pótolni tudták a többiek. Ha két csapatot kellene kiállítanom a bajnokságban nem tudnám, hogy melyik legyen az „A” és a „B”, ami egy edző életében óriási lehetőség. Ezúton köszönöm a lányoknak, a támogatóknak és az egyre bővülő szurkolóinknak egész éves segítségét.”

Kiskunmajsai SE – FIAT KB Autoteam SE 21-23 (12-11)