Május 10-én ünnepeljük a mentők napját. A kiskunhalasi mentőállomás ennek kapcsán családi programot, majálist szervezett a Csetényi Élményparkban. A gyermekeket, felnőtteket egyaránt szeretettel várták, a cél az volt, hogy minél jobban megismerjék az érdeklődők az életmentők munkáját, eszközeit. A rendezvény leglátványosabb része a baleseti bemutató volt, amelynek során két sérültet kellett ellátniuk a tűzoltók, rendőrök segítségével.
Beszélgetésünk első felében arra keressük a választ, hogy milyen módszereket alkalmaznak az antropológusok a vizsgálataik során, valamint milyen információkkal tudják segíteni egy-egy régészeti lelőhely feldolgozását