A kánikula fokozott tűzveszélyt jelent, a kiskunhalasi tűzoltóknak az elmúlt napokban több riasztása is volt. Tompa közelében az erdészek segítségével fékezték meg a lángokat, Tázlárnál pedig gaz, avar égett.
Fokozott a tűzveszély a térségünkben, a szárazság és a magas hőmérséklet miatt. Ennek sajnos övetkezményei is vannak. Ezer négyzetméteren vegyes erdő aljnövényzete égett vasárnap délután Tompa térségében, az 53-as út 86-os kilométerszelvényénél. A kiskunhalasi hivatásos tűzoltók a tüzet három vízsugárral, kéziszerszámmal és egy láncfűrész segítségével eloltották. A munkát erdészek is segítették. Személyi sérülés nem történt. Az esetről egyébként beszámolt közösségi oldalán a KEFAG Zrt. - Vasárnap délután érkezett a jelzés, hogy tűz van a keresztnél, az 53-as főút és a kelebiai leágazó melletti körforgalomnál. Hegedűs Zoltán kollégánk az út túloldaláról észrevette a füstöt, azonnal odament és megkezdte a beavatkozást. A többi kollégánk is a helyszínre sietett, a tűzoltók pedig három gépjárművel és egy vízszállítóval érkeztek. A gyors észlelésnek és az összefogásnak köszönhetően sikerült még időben megfékezni a tüzet, mielőtt nagyobb területre átterjedhetett volna.Köszönjük a tűzoltóknak a gyors helytállást! Gratulálunk az oltásban résztvevő kollégáinknak is. Kérjük, hogy közös erővel vigyázzunk továbbra is az erdeinkre, mert ezekben a napokban a tűzveszély rendkívül magas és tényleg elég egyetlen apró szikra is- olvasható az erdészet közleményében.
Háromszáz négyzetméteren gaz, avar égett vasárnap késő este Tázlár külterületén. A kiskunhalasi hivatásos tűzoltók a tüzet egy vízsugárral eloltották, személyi sérülés nem történt. Munakában voltak a Kiskunmajsai Katasztrófavédelmi Őrs tűzoltói is. Kigyulladt egy munkagép vasárnap délután Kiskunmajsa külterületén. A kiskunmajsai és kiskunfélegyházi hivatásos tűzoltók a tüzet egy vízsugárral eloltották. Személyi sérülés nem történt- tudatta a Bács-Kiskun Vármegyei Kataszrófavédelmi Igazgatóság.
Fotó: KEFAG Zrt.
Dr. Anders Alexandra segítségével az örökségvédelem jelenéről és jövőjéről beszélgetünk. Megtudhatjuk, hogyan óvhatjuk meg közösen tárgyi és épített emlékeinket, és milyen szerepe van ebben a szakembereknek és a helyi közösségeknek.