Újabb dílerek buktak le Kiskunhalason. A police.hu közleményéből kiderült, hogy a helyi nyomozók őrizetbe vettek egy 19 éves férfit és 43 éves édesapját, akiket azzal gyanúsítanak, hogy hónapok óta kristályt árultak több helyi fogyasztónak.
Az adatok szerint egy 19 éves kiskunhalasi fiatal és 43 éves édesapja tavaly augusztus óta rendszeresen drogot adott el visszatérő vásárlóinak, akik egy-egy kiporciózott adagért ezer forintot fizettek. A gyanúsítottak otthonában tartott kutatás során a nyomozók bruttó 169 gramm fehér, kristályos szert találtak, amely a gyorsteszt alapján új pszichoaktív anyag. Emellett lefoglaltak egy digitális mérleget, közel kétmillió forintot és arany ékszereket is. A nyomozás során több fogyasztót is kihallgattak, a lefoglalt anyagokat pedig igazságügyi szakértő vizsgálja. Kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt hallgatták ki és vették őrizetbe őket, majd kezdeményezték letartóztatásukat.
Dr. Anders Alexandra segítségével az örökségvédelem jelenéről és jövőjéről beszélgetünk. Megtudhatjuk, hogyan óvhatjuk meg közösen tárgyi és épített emlékeinket, és milyen szerepe van ebben a szakembereknek és a helyi közösségeknek.