Dankó Ervin: Hihetetlenül boldog vagyok!
Archívum

- Minden taktikai utasítást betartottak a lányok, mindent pontosan úgy csináltak, ahogy előre megbeszéltük. Óriási győzelmet arattunk idegenben, hihetetlenül boldog vagyok -fogalmazott néhány perccel ezelőtt Dankó Ervin, a Kiskunhalas NKSE edzője. A tréner öröme érthető, csapata 36-29-re nyert Békéscsabán, ezzel elkerült az utolsó helyről.

Egy döntetlenre futotta eddig a Kiskunhalas NKSE számára a Békéscsaba otthonában, arra is még a kilencvenes években került sor. Azóta nem sok babér termett számunkra a viharsarkiak ellen, akik többször Kiskunhalason is megtréfáltak bennünket. Legutóbb ősszel alázott a Csaba a halasi csarnokban, most viszont visszakapták a kölcsönt. A KNKSE egy jó erőkből álló, jó teljesítményt mutat és ellenünk mindent megpróbáló Békéscsabát győzött le. A félidőben még 17-17 volt az állás, már ekkor szenvedő hazaiakról szóltak az internetes hírek. A szünet után viszont már nem volt kérdés és a halasiak parádés játékkal nyertek, mégpedig fölényesen a Viharsarokban. Békéscsaba - Kiskunhalas NKSE 29-36. - Megsemmisítettük a lövőiket, Toskovicsnak és Glusicának is 12 méterről kellett próbálkozni, több, kevesebb sikerrel. Remek volt a védekezésünk, a lányok minden előzetes taktikai utasítást betartottak, mindent pontosan úgy csináltak, ahogy azt megbeszéltük. Kiemelném a kezdő hetest, Pethő Renátát, Kurgyis Nikolettet, Barna Évát, Takács Bernadettet, Tápai Andreát, Sterbik Andreát és Szamoránsky Anikót, valamint a csereként beugró Varga Dórát, aki 7-ből 7 büntetőt értékesített. Hihetetlenül boldog vagyok és büszke vagyok a csapatra- értékelt néhány perccel ezelőtt Dankó Ervin edző. Ami nagyon fontos: a halasiak első idegenbeli sikerüket aratták, ezzel már 8-ra nőtt a pontok száma, így már nem  a KNKSE az utolsó a bajnoki tabellán. Ráadásul az utolsó 3 meccsén 5 pontot szerzett a csapat és egyetlen egyszer sem kapott ki