Dósa Döme MotoMx2 kategória bajnok
Archívum

Szeptember 4-én, Kőszárhegyen a MotoMX2 másodosztályú bajnokság a végéhez érkezett, ahol a legesélyesebb versenyző Dósa Döme nyerte a kategóriát és az egész éves bajnoki sorozatot. Döme remek versenyzését dicséri, hogy a 250-es Yamahával bemutatott produkcióját megközelíteni sem tudták ellenfelei.

Dósa Döme az első futamban – kategória győzelme mellett - abszolút győztes lett. A kiskunhalasi krosszmotoros a második futamban ismételt - igaz nem 25, hanem 38 másodperccel verte a mezőnyt! Dósa már az első körben átvette a vezetést, és elkezdett masszívan rendkívül gyors köröket futni. Döme a nagy porban minden körben vezetett, végül a futam mellett nyerte a 2011-es év másodosztályú magyar bajnokságát.