
Halasi polgárőrök az országos mintaprogramban
A lakosság biztonságérzetének javítását célozza a polgárőrség által indított bűnmegelőzési mintaprogram, amelyben száz település vesz részt. Bács-Kiskun Megyéből öt polgárőrszervezet, köztük a Kiskunhalasi Bűnmegelőző és Önvédelmi Egyesület.
Jelentősen befolyásolják az emberek biztonságérzetét a gyakori, kisebb súlyú bűncselekmények, lopások, ezen szeretnének javítani a programmal, amellyel megelőznék azt is, hogy a lakosság törvénytelen eszközökhöz folyamodjon, például árammal védekezzen - hívta fel a figyelmet Túrós András.
Az OPSZ a mintaprogramban résztvevő egyesületeknek, így a halasi polgárőröknek is 250 ezer forintot biztosít, és arra kérték az érintett önkormányzatokat, hogy maguk is ekkora összeggel járuljanak hozzá a kezdeményezés sikeréhez, míg a rendőrség technikai eszközökkel segíti a programot.
Nem elsősorban a rendőrségi statisztika alapján választották ki a részt vevő településeket, sokkal inkább a lakosság szubjektív biztonságérzetét vették alapul. Egyes településekre az átutazó bűnözés jellemző, másutt a külterületi bűncselekmények dominálnak, és van, ahol a lakosság összetétele a meghatározó - hangzott el a programnyitó rendezvényen.
Juhász László, a Kiskunhalasi Bűnmegelőző és Önvédelmi Egyesület elnöke lapunk érdeklődésére elmondta, hogy a programban való részvételtől a halasi bűnügyi mutatók kedvező alakulása mellett azt várják, hogy némileg levegőhöz jusson a polgárőr egyesület is, az utóbbi időben ugyanis jelentősen megcsappantak az anyagi forrásaik.
A tavalyi évre beígért önkormányzati támogatás is késik, így rendkívül szűkösek a lehetőségeik a különböző bűnmegelőzési programokban való részvételhez.
Kép-szöveg: Pozsgai Ákos