Idegborzoló döntetlen Szekszárdon

Időntúli hétméteressel veszített pontot a Kiskunhalas NKSE Szekszárdon, az NB I-es női kézilabda-bajnokság 19. fordulójában. A halasiak a második félidőben többször vezettek 5 góllal is, végül meg kellett elégedniük a döntetlennel.

Ahogy előzetesen számítani lehetett végig kiélezett küzdelmet, óriási csatát hozott a Kiskunhalas NKSE szekszárdi vendégjátéka. Az első 30 percben egyetlen lövést védett a KNKSE kapusa, de így is 20-18-ra hozta a csapat ezt a játékrészt. Az izgalmak a szünet utánra maradtak. Volt olyan időszak, amikor öt góllal is vezetett Dankó Ervin együttese, 23-18-nál és 24-29-nél is joggal érezhettük, van keresnivalónk a tolnai fővárosban. 29-26-os halasi vezetés után nyitott hajrát a Szekszárd és Kovács Jenő tanítványai 31-31-nél érték utol a mieinket. A folytatásban aztán már 34-32-re a hazaiak vezettek, de 35-35-nél megint egál volt az eredmény. Az utolsó percekre maradt minden izgalom és feszültség. 35-36 állt az eredményjelzőn, ez azt jelentette, hogy mienk lesz a meccs. A hazaiak támadhattak, és egy szabálytalanság nyomán időntúli heteshez jutott a Szekszárd. Ezt értékesítették a szekszárdiak, így megosztoztak a pontokon a csapatok. Szekszárd - Kiskunhalas NKSE 36-36 (18-20). A halasiak közül Sterbik Andrea 9, Barna Éva 8, Varga Dóra 5, Takács Bernadett 5, Kurgyis Nikolett 4, Szamoránsky Anikó 3, Valovics Nóra 2 gólt szerzett.