Itthon kapott ki a KNKSE
Archívum

Ezúttal is nagyot küzdött, de nem játszott jól a Kiskunhalas NKSE, ráadásul sérülések is nehezítették a halasiak dolgát. A veszprémiek így is csak a második félidő közepétől tudtak fölénk kerekedni, így négy góllal nyerték a meccset.

Kiskunhalas NKSE - Veszprém 27-31 (14-13)

Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Herczeg, Südi

KNKSE: Scholtz – Sterbik, Takács 2, Szamoránsky A. 4, Tápai A. 1, BARNA 11/2, KURGYIS 4, csere: PETHŐ (kapus), Valovics 2, Varga D. 3/3, edző: Dankó Ervin

Veszprém: Kiss É. – FÖLDES V. 6, HORNYÁK D. 8/5, Farkas V. 4, MAYER SZ. 4, EMBEROVICS 4, Azari, csere: Lengyel (kapus), Szabadfi 1, Borkowska 1, Földes K. 3, edző: Gyurka János

Kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc

Hétméteresek: 6/5, ill. 6/5

Ezúttal sem sikerült a bravúr a halasiaknak, de ez megint egy olyan mérkőzés volt, ahol nagyot küzdöttek a lányok. A vendégek kezdtek jobban, két gólos előnyre tettek szert. A hazaiak viszont 3 perc alatt megfordították az állást, főként Barna és Takács jeleskedett. A félidő közepéig felváltva potyogtak a gólok, hol a KNKSE, hol pedig a Veszprém vezetett. A 17. percben 6-9 volt az állás, de Dankó Ervin csapata újra talpra tudott állni. Scholtz jól védett, Barna pedig megint hátára vette a csapatot. Varga Dóra, a halasiak új játékosa is hetes góllal mutatkozott be a hazai közönség előtt. A 24. percben 10-10 volt az állás, a hátralévő 6 perc gólpárbajából a mieink jöttek ki jobban és egy góllal nyerték a félidőt. A szünet után nem kezdtünk jól, de 3 perc elteltével Tápai révén újra nálunk volt az előny. A vendégeknél Hornyák Dóra lövései, valamint Mayer Szabina erőszakos beállós játéka emelkedett ki  a mezőnyből. Sterbik nem játszhatott, még az első félidőben sérült meg és látszott a csapaton, hogy a percek előrehaladtával egyre fáradtabb lesz. A csereként beálló Pethő Renátának és a fontos gólokat lövő Barna Évának köszönhetően meccsben maradtunk. A 18. perctől aztán fokozatosan elhúzott a vendégcsapat, ekkor már Barna is többet hibázott. A 22. percben 20-25 volt az állás, de a mieink ekkor sem adták fel. Egészen két gólig zárkóztak és még ekkor is volt lehetőségünk, ami sajnos kimaradt. A végén két gyors Földes-gól aztán végképp eldöntötte a két pont sorsát.