KNKSE: döntetlen a Dunaújvárossal

Továbbra is veretlen a felkészülési mérkőzéseken a Kiskunhalas NKSE. Ma délelőtt a nagy kerettel és válogatott játékosokkal érkező Dunaújváros várt Varga József csapatára. 50 percig úgy tűnt, hogy simán nyernek a vendégek, aztán a hazaiak hatalmas hajrával döntetlenre mentették a találkozót. A KNKSE hetest és ziccereket hibázott, főként az első 40 percben álltunk hadilábon a helyzetek értékesítésével.

A Dunaújváros volt a Kiskunhalas NKSE ellenfele a ma délelőtt lejátszott felkészülési mérkőzésen. Ezen a találkozón nem számíthatott Varga József edző szélsőjére, Sterbik Andreára, aki kisebb sérüléssel bajlódik. A vendégek bő kerettel érkeztek a meccsre. A halasiak a Scholtz Andrea - Kurgyis Nikolett, Barna Éva, Toplak Bernadett, Szamoránsky Anikó Takács Bernadett, Kokas Viktória összeállításban kezdett.

A hazaiak kihagyott hetessel kezdtek, a másik oldalon viszont Scholtz védett jól, így az első gólra 4 percet kellett várni, ekkor Feling lőtt gólt, majd Jókai is betalált. A halasi gólcsendet Szamoránsky törte meg, majd ismét Hosszú révén az újvárosiak találtak be. A következő 3 perc viszont a halasiaké volt, így 9 perc elteltével 4-3-ra vezettünk. A vendégek fordítottak, a félidő felénél már ők vezettek. Varga József azon bosszankodott, hogy játékosai heteseket hagytak ki és elhibázták a helyzeteket: vagy Víg védett, vagy pedig a kapufa mentette meg a vendégeket a góltól. A 20. percben 3, a 26. percben 4 gólos volt már a vendégek előnye. A hajrában még Ferling és Hosszú is betalált, gy 14-8-ra vezetett a Dunaújváros. A szünet után Csákovics Nóra váltotta Toplakot, és a 41. percben már 7 góllal volt jobb az ellenfél (13-20).

A halasiak igyekeztek, de Varga edző szavaival, aki Bagamérit, a híres fagylaltárust idézte, átok ült a csapaton. A helyzetek kimaradtak, és a kapufák száma meghaladta a tízet. Úgy tűnt, hogy elszenvedi első vereségét a halasi csapat, de pazar hajrát produkáltak a mieink. 20-25, 22-25, 24-25, 25-26 volt az állás, ennél a gólnál az időközben visszaállt Toplak a kapunak háttal, estében vette be a vendégkaput. Toplak újabb gólja már az egyenlítést jelentette, de nem sokkal a vége előtt a vendégek is betaláltak. A 27-27-es végeredményt Kurgyis hetesgólja állította be. Kiskunhalas NKSE - Dunaújváros 27-27 (8-14).

A halasi gólokon Barna Éva 6, Kurgyis Nikolett 5, Szamoránsky Anikó 5,  Kokas Viktória 4,Takács Bernadett 3, Toplak Bernadett 3, Csákovics Nóra 1 osztozott. A vendégek góljait Ferling Bernadett 8, Gera Szimoneta 3, Jókai Nóra 3, Gáspár Gabriella 3, Sári Barbara 2, Hosszú Boglárka 2, Berta Nikolett 2, Takács Dusmáta 1, Takács Fruzsina 1, Erdősi Ildikó 1 és Gerstmár Renáta 1 szerezte. A két csapat délután 3 órakor is megmérkőzik egymással.

Kép-szöveg: Jáger Levente