KNKSE: lelkesen, eredményesen

Egyetlen pillanatig sem volt kérdés, hogy a Kiskunhalas NKSE simán legyőzi a Dunaújvárost a városi sportcsarnokban.Csupán az volt a kérdés, hogy hány gól lesz a két csapat között. Pethő Renáta ismét remekelt, Drávai Gyöngyi bombagólokat lőtt, a drukkerek jól szórakoztak. A lányok sikeresen feledtették az egy héttel ezelőtti váratlan veszprémi vereséget.

Annak ellenére, hogy szombat kora este rendezték a mérkőzést a korábbi hetekkel ellentétben nem teltek meg teljesen a lelátók. Akik ott voltak, viszont nem panaszkodhattak, mert egy 3-0-ás rohammal indított a KNKSE és a Dunaújváros sokáig csak kereste önmagát és saját játékát. Pető Renáta ismét szenzációs formában védett, Drávai Gyöngyi gólerősen kézilabdázott, Szamoránsky Anikó szinte valamennyi helyzetét gólra váltotta, Barna Éva pedig ha kellett gólpasszokat adott, vagy éppen 30 méteres sprint után saját kapuja előtt mentett. Fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között, a vendégeknél Gera Szimonetta és Takács Fruzsina próbálta meccsben tartani övéit. A félidőben 17-12-re vezettünk és szünet után  szinte lemásolta az első félidő koreográfiáját a KNKSE. A vezetésünk tovább nőtt, Lengyel Edit is jól védett, Földes Kata pedig szélről volt több alkalommal eredményes. Volt már 13 gól is a különbség, de az utolsó percekben valamennyi cserejátékosának lehetőséget adott a halasi edző. A Dunaújváros ekkor tudott kicsit feljebb zárkózni, de a végén még egy időn túli hetest is elhibázott. A halasiak ismét remek győzelmet arattak és ez elsősorban lelkiekben volt fontos a csapat számára. A közönség, tudva a KNKSE körül kialakult bizonytalan anyagi helyzetet, úgy ünnepelte a kedvenceket, mint még ebben a szezonban soha. Kiskunhalas NKSE - Dunaújváros 33-24 (17-12). A halasiak ezzel feljöttek a 6. helyre, jövő héten pedig igazi rangadó következik, hazai pályán, a Székesfehérvár ellen.