Legjobb 16 között a KNKSE
Archívum

Gyakorlatilag a második félidőben 9 perc elég volt a Kiskunhalas NKSE-nek ahhoz, hogy továbbjusson a Magyar Kupában a legjobb 16 együttes közé. Ehhez a fővárosban, az egykor szebb napokat látott Pénzügyőr-Spartacus legyőzősével vezetett az út.

Magyar Kupa mérkőzést játszott ma kora este a Kiskunhalas NKSE a fővárosban. Varga József együttesének az egykor szebb napokat is megélt, jelenleg a másodosztályban szereplő Pénzügyőr-Spartacus volt az ellenfele. A lányok hozták a kötelezőt, igaz az első 30 percben még igen szoros volt az eredmény. A szünet után viszont 9 perc elegendő volt ahhoz, hogy eldőljön a továbbjutás sorsa. Varga József a lefújás után azt nyilatkozta a Halasmédia érdeklődésére, hogy az első játékrészben rosszul védekezett a csapat. A mérkőzés folyamán mindenki játéklehetőséget kapott, és éltek vele a fiatalok is. Gólt szerzett Csákovics Nóra, Katona Liza és Csordás Renáta is. A KNKSE legeredményesebb játékosai a 8 gólos Barna Éva, az ugyancsak 8 gólos Sterbik Andrea voltak. Pénzügyőr-Spartacus - Kiskunhalas NKSE 27-38 (15-18). A halasiak ezzel a legjobb 16 között várhatják a jövő heti sorsolás. A következő hét egyébként sorsdöntő lehet a csapat életében, ugyanis decemberről előrehozták a Békéscsaba elleni meccset, amelyre szerdán 18 órakor kerül sor a városi sportcsarnokban. November 13-án, vasárnap 18 órától ugyancsak hazai környezetben, a Szekszárd lesz az ellenfél.