Megvertük a Dunaújvárost

Egy végletekig kiélezett mérkőzésen, ahol gyakorlatilag a 4. perctől kezdve vezetett a Kiskunhalas NKSE, végre megszületett a második győzelem a bajnokságban. A KNKSE 8 góllal is vezetett, ám a végére egyetlen egy találat döntött. Barna Éva volt a meccs hőse.

Ferling, Barna és Erdősi lőtte a meccs első három gólját, ezzel 4 perc alatt 2-1-re vezetett a vendég Dunaújváros. Ekkor vezetett utoljára az ellenfél, ugyanis a halasiak óriási akarattal, lendülettel vetették be magukat a küzdelembe. Főként Barna Éva volt elemében, aki ha kellett gólt lőtt, ha kellett labdát szerzett hátul. 6-3, 9-6, 11-8- ebből is kitűnik, hogy az első negyedóra végére állandósult a halasi fölény. Valovics Nóra kiváló cserének bizonyult, de minden pályára lépő játékos odatette a maga részét. A 16. perctől a 22. percig csak a KNKSE lőtt gólt, így alakult ki a 18-10-es eredmény. A hajrában némileg szépített az eredményen a Dunaújváros. A szünet után erőre kapott a vendégcsapat, a mieink fáradtnak tűntek, de mindig volt valaki, aki átlendítette a társaságot a holtponton. Scholtz Andreának több fontos és életmentő védése volt, azonban a vége előtt 1 perccel 33-32-re jött fel Erdősi góljával az Újváros. Varga Dóra gólja megnyugtató volt, de nem sokkal később Hosszú Boglárka megint visszahozta a meccsbe a vendégeket. Barna gólja a legjobbkor esett, alig néhány másodperc volt hátra. Szinte felrobbant a csarnok, az már keveseket érdekelt, hogy a lefújás előtt Erdősi Ildikó beállította a végeredményt. Kiskunhalas NKSE - Dunaújváros 35-34 (22-17). A halasiak megérdemelten nyertek a jobb erőkből álló vendégek ellen, elsősorban óriási akaratukkal, lelkesedésükkel és szívükkel tették lehetetlenné az Újváros számára a sikert. A gólokon Barna Éva 14, Valovics Nóra 7, Kurgyis Nikolett 3, Sterbik Andrea 3, Szamoránsky Anikó 3, Varga Dóra 3, Tápai Andrea 1 és Takács Bernadett 1 osztozott.