Nem csökkent a zajszint
Archívum

Nem csökkent a zajszint

Továbbra sem tudnak nyugodtan pihenni a Széchenyi utca lakói. Néhány héttel ezelőtt számoltunk be arról, hogy a csatornázási munkálatokat követően bejelentés érkezett a környéken élőktől, mivel elmondásuk szerint óriási zajt csapnak a fedlapokra hajtó járművek. Akkor néhány hetes megfigyelési időt kértek a szakemberek. Ez most lejárt, így ismét bejárták a kérdéses útszakaszt.

A folyamatot elindító panaszos szerint, minimálisan javult a helyzet, de ez még messze van a jótól. Szabadi István azt kéri a szakemberektől, oldják meg, hogy a járművek ne hajthassanak rá a fedlapokra.

A Magyar Közút Zrt. munkatársa azt mondja, elfogadják az észérveket, ám a lakosság kérését csak akkor valósíthatják meg, ha abba minden érintett fél beleegyezik. A kivitelező cég képviselője azt kéri, mielőbb döntsenek a végső megoldásról az érintettek, hisz minden várakozással töltött nap, plusz költségeket eredményez.

 

A Kiskunhalasi Rendőrkapitányság szerint balesetveszélyes lenne az új felfestés. Az önkormányzat álláspontja szerint pedig csak az eredeti állapotokkal megegyező módon lehet befejezni a munkálatokat, így ők sem támogatják a kezdeményezést. Ezért egyelőre úgy tűnik, nem valósul meg a panaszosok kérése.

Szőri Attila