Országos Serdülő Bajnokság
Archívum

Az országos úszóbajnokságok következő állomása a Hódmezővásárhelyen megrendezett Serdülőbajnokság volt, a 13-14 éves lányok, és a 15-16 éves fiúk számára. Ez a korosztály az, ahol már erősen „szűrt” a mezőny, csak azok a versenyzők indulhatnak, akik teljesítették a nevezési szintet. 50 egyesület mintegy 200 versenyzője elődöntős-középdöntős-döntős szervezés alapján döntötte el az országos bajnoki címek sorsát a 4 napos maratoni viadalon.

A Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület Halasthermál szakosztályát Juhász Adél és Kammerer Vivien képviselte. Az értékelés ebben az esetben is két évjárat összevonásával történt, mindkét lány az egy évvel idősebbek között bizonyíthatott. Adél mindhárom pillangószámban ezüstérmet szerzett, Vivien 50m mellúszásban 7. helyezett lett.

Juhász Adél 200m pillangón úszott fantasztikus időeredményével kivívta Güttler Károly utánpótlás szövetségi kapitány elismerését, 50 és 100m pillangóúszásban is egyéni csúcsot úszott. A mezőny kiélezettségét mutatja már ebben a korosztályban is, hogy a három versenyszámban hogy mindössze 2, 8, és 9 századmásodperces (!) hátránnyal állhatott a dobogó második fokára.

Tekintettel arra, hogy Adél fő versenye a hónap végén a Törökországi Trabzonban rendezendő Európai Ifjúsági Olimpia Fesztivál lesz, így nem volt alkalmunk külön felkészülni a saját országos bajnokságára. Ennek ellenére mindhárom versenyszámban csak hajszálon múlt az elsősége, a munkából úszott időeredményeivel pedig abszolút elégedett vagyok – nyilatkozta edzője Novotny Attila.