Archívum

"Hol a pénzem???"

"Mindenre kiterjedő magyarázatot szeretnék adni és a magyar emberek szemét felnyitni a probléma megoldására. Továbbra is azon vagyunk, hogy ez az un.: devizalapú hitelszerződés a bíróságok előtt semmisnek bizonyuljanak." -olvasható a majsai Horváth Ferencné levelében, melyet szerkesztőségünkhöz juttatott el. Mint ismeretes, a nyugdíjas asszony beperelte volt bankját devizahitele miatt.

"Brüsszel, Európai Bizottság 2012. Május. 24

A probléma megoldása érdekében vezető magyar szakemberek (Dr. Varga István, Lorán Károly, Dr. Hossó Andrea (londoni-magyar jogász), Dr. Drábik János) és civil szervezetekkel való konzultáció alapján, Makkos Albert Vezető Közgazdász és Horváth Roland sikeres tárgyalást folytatott le az Európai Bizottság Belső Piaci és Szolgáltatási Főigazgatóságán Brüsszelben.

Nem panaszkodni mentünk, hanem egy jövőbe mutató megoldás érdekében az Európai Unió közreműködését tisztázni.

A tárgyalásra május 24-én került sor

Jean-Yves Muylle Úr

Belső Piaci és Szolgáltatási Főigazgatóság Osztályvezetője

Európai Bizottság

és

Philippe Pelle Úr

Belső Piaci és Szolgáltatási Főigazgatóság Osztályvezető Helyettese

Európai Bizottság

társaságában.

A közel másfélórás megbeszélésen eredményes megoldás alakult ki a hazai helyzet megoldására.

A tárgyalás angol, és német nyelven történt mivel Makkos Albert tökéletesen beszéli a német nyelvet, és érdemlegesen tudta feltárni a problémát és sokrétűen.

Horváth Roland 1 éves levelezésében az Európai Bizottság többször hivatkozott az EB által kiadott és a magyar kormány által 2005-ben elfogadott direktívákra amiket a magyar törvénykezésnek bele kellett, hogy építse a magyar törvényekbe méghozzá úgy, hogy mind az EU mind a magyar jogrendszernek eleget tegyen.

E négy direktíva a következő:

„Directive 2005/29/EC Unfair Business-to-Consumer Commercial Practices”

„Directive 84/450/EEC”

„Directive 97/7/EC – 2002/65”

„Directive 93/13/EEC Unfair Terms in Consumer Contracts.”

A tárgyaláson kitértünk részletesen arra, hogy a magyar fogyasztóknak fogalma sem volt arról, hogy milyen szerződést írnak alá, mivel szakemberekhez (bank) fordultak és nem számítottak arra, hogy elhallgatnak információkat előlük és átverik őket.

Továbbá képes és szöveges anyagban kitértünk a törvénytelen kilakoltatásokra és az embertelen bánásmódra sőt mind a magyar mind az EU-s emberi jogaink meggyalázására és eltiprására.

A tárgyalás eredményessége:

Szakembereknek ki kell dolgozni egy átfogó és mélyreható tanulmányt 2005-től napjainkig a magyar devizaalapú hitelek kialakulásával kapcsolatban, továbbá ki kell emelni azokat a sarkalatos pontokat, amik alátámasztják a törvénytelenségeket és szembe mennek az EB által kiadott és a magyar kormányzás által elfogadott direktíváknak, és be kell bizonyítani az EU ügyvédjeinek, hogy ezeket a direktívákat a magyar kormányzás rosszul építette be a magyar jogrendszerbe.

Erre 1 hónapot kértünk és az eredményre kb.: 2-3 hónapot kell várnunk úgyhogy gyors lefolyású lesz a dolog.

Az EB képviselői kíváncsiak voltak a Nemzeti Eszközkezelőre is és erre is bővebben kitértünk.

A Nemzeti eszközkezelő – ha végre egyszer feláll – kb.: 12.000 „adósnak” fog megoldást jelenteni és ez a magyar devizalapú kitettségnek kb.: a 2-3 %-a. Tehát érdemi megoldást nem nyújt és a bankok kizárólag azokat az ingatlanokat fogják átengedni a Nemzeti Eszközkezelőnek amiket lehetetlen értékesíteni.

Ahogy hazaértünk Brüsszelből Makkos Albert és a fiam azonnal megkeresték levélben Dr. Áder János Köztársasági Elnök Urat és Prof. Dr. Szabó Máté Ombudsman Urat aki az ENSZ Alapvető Emberi Jogok Állami Biztosa, , és kérték az Urakat,hogy szíveskedjenek időpontot adni egy személyes találkozóra. Mivel mi már megjártuk Brüsszelt, mi naivak azt gondoltuk, hogy fogadnak bennünket. Erre a mai napig nem reagáltak....

2-3 hónap múlva meglátjuk...

A mi ügyünkben is történtek előrelépések hiszen a szerződés semmisségére vonatkozóan a kecskeméti Törvényszék – szakemberek véleménye alapján – nem mer dönteni, ezért áttette az ügyünket a szegedi Ítélőtáblához.

Egy hónappal ezelőtt felhívott telefonon az OTP ügyvédje Dr. Nagy Géza, hogy az OTP szeretne velünk kiegyezni peren kívül.

Ekkor megkeresett bennünket a kiskunmajsai OTP Bank vezetője Szekeres Ildikó és helyettese személyesen az otthonunkban, és, hogy még tovább rontsák a helyzetet alá szerettek volna íratni velünk egy dokumentumot amiben az állt, hogy a későbbiekben az OTP Bank által ráírt összeget mi maradéktalanul megfizetjük a fizetési határidő betartásával.

A fiam azonnal hívta az ügyvédünket és a pénzügyi szakembereket és ők egyöntetűen azt mondták, hogy ezt úgy hívják, hogy „Biankó „ és alá ne írjátok.

Ezután a két hölgy megkérdezte, hogy vannak-e kérdéseink és igen nekünk lettek volna, de Ők nem válaszoltak semmire.

Szekeres Ildikó nagyon „kedvesen” még arra is figyelmeztetett, hogy „Erzsike nagyon rosszul nézel ki, bele ne halj ebbe”... !!!

Reggel volt, és mivel váratlanul jöttek bejelentés nélkül, nem készültem vendégeket fogadni...

Természetesen ezt is megírtuk a PSZÁF-nak és a Nádor utcai OTP Főhadiszállásának.

Továbbra is tartom magam ahhoz, ha az OTP Bank velem becsületesen elszámol úgy, hogy betartja mind az EU-s mind a magyar törvényeket, továbbá kitér és elmagyarázza a Htp. és Ltp.-ben foglaltakat akkor mi hajlandóak vagyunk a hitelünket az eredeti törlesztőrészleten megfizetni, de amíg ezt nem teszik meg addig a kérdésem továbbra is a következő:

„HOL A PÉNZEM?”

Tisztelettel: Horváth Ferencné"