Semmi sem jött össze
Archívum

Megérdemelten vitte haza a két bajnoki pontot a Dunaújváros Kiskunhalasról, az NB I-es női kézilabda-bajnokság rájátszásának első fordulójában. Az újvárosiak végig uralták a mérkőzést, a halasiak pedig rendkívül indiszponáltan kézilabdázva és rengeteg bosszantó hibával hozták le a mérkőzés.

Nagyon várta mindenki a Kiskunhalas NKSE  -Dunaújváros kézilabda-mérkőzést, annál is inkább, mert a halasiak rendkívül jó formában kézilabdázta az elmúlt hetekben. A rájátszás első körének meccsén azonban csalódniuk kellett a hazai drukkereknek, ugyanis esélyünk sem volt a lendületes, akaratos vendégekkel szemben. Az első perctől kezdve Ferlingék játszottak fölényben és a félidő közepéig biztosan tartották a 2-3 gólos különbséget. A mieink annyi technikai hibát vétettek és annyi ziccert kihagytak, amennyit egy fél szezon során szokás. Pedig ha kellett, akkor Pethő bravúrosan védett, de ezzel sem tudtunk élni. Harminc perc játék után 17-13-ra vezetett a Dunaújváros. A szünet után sem változott a játék képe, 5-6 gólos is volt a vendégek előnye, de több alkalommal fel tudott állni két gólra a Kiskunhalas. Döntő pillanatokban azonban becsúszott egy bosszantó hiba, így az újvárosiak magabiztosan és megérdemelten nyertek Kiskunhalason. A halasiaknak nagyon sokat kell mentálisan és játékban is javulni ahhoz, hogy a hátralévő meccseken kiharcoljuk a bent maradást. Kiskunhalas NKSE - Dunaújváros 27-31 (13-17). A halasi góllövők: Varga Dóra 9/3, Barna Éva 8, Szamoránsky Anikó 3, Sterbik Andrea 3, Takács Bernadett 2, Valovics Nóra 1, Tápai Andrea 1. A vendégeknél Ferling Bernadett7/1, Hosszú Boglárka 6, Léránt Vivien 6/1, Gáspár Gabriella 4, Erdősi Ildikó 3, Takács Dusmáta 2, Sári Barbara 2, Gera Szimonetta 1 gólt lőtt.