Százszázalékos Autoteam

A Bács-Kiskun Megyei Női Kézilabda Bajnokság 2011/2012. évi 8. fordulójában, vasárnap délután 4 órakor a KB Autoteam SE a Kalocsai KC együttesét fogadta a Horváth István Sportcsarnokban. A tabella 4. helyén álló vendégek, ahogy az előzetes jelekből sejthető volt, kemény ellenfélnek bizonyultak. (kép: Selymesi Mariann helyzetben)

Az első tíz percben minden halasi gólra válaszolt a vendégcsapat (5-5). Virág Erika edző arcán látható feszültség mutatkozott és mindent elkövetett az oldalvonal mellől, hogy segítse taktikai elképzelése véghezviteléhez a kilencedik bajnoki címére készülő KB Autoteam SE-ét. Az első félidő további részében aztán Agócs Erika és Baksa szemfüles valamint Csősz Szilvia büntetőkből szerzett góljai megnyugtató hazai előnyt eredményeztek a játékrész végére (19-11).

Kolics János edző a második félidőben is harcos játékot kért a kalocsai csapattól, akik végig szimpatikus és sportszerű ellenfélként játszva, tulajdonképpen döntetlenre hozták a szakaszt, hiszen éppúgy tizenhárom gólt kaptak és lőttek, mint a Halas. Igazából tehát az első játékrészben dőlt el a Fiat két pont (32-24). A KB Autoteam SE győzelmével 100 %-os teljesítményt nyújtott az őszi szezonban. Az anyai örömök elé néző Virág Erika, leköszönő edző az őszi bajnoki elsőséggel joggal elégedett. Egy bajnokcsapatot vett át másfél éve Kósa Anikótól, begyűjtötte az elmúlt szezonban a Fiat nyolcadik aranyát és nagyban hozzájárult a kilencedik megszerzéséhez. Ennek megfelelően nyilatkozott. Az összes képhez klikk ide!

Virág Erika (Fiat KB Autoteam SE, edző): „Örülök a mai sikernek, de sokkal többet jelent számomra a töretlen győzelmi sorozat. Látszott a mérkőzésen, hogy nem tudtunk edzeni a héten, de hoztuk így is a kötelezőt. A Kalocsa kemény ellenfélként játszott, sokat fejlődtek az elmúlt két évben. Bízom abban, hogy az utódom befejezi, amit elkezdtünk és 2012-ben a megyei bajnokság legjobb női kézilabda csapata lesz a KB Autoteam SE.”

Kolics János (Kalocsai KC, edző): „Két éve 13-ak voltunk a bajnokságban, tavaly a 7. helyen zártunk és jelenleg a negyedikek vagyunk a tabellán. A Halassal szemben is töretlen a fejlődésünk, hiszen korábban 15-20 góllal nyertek és most 10-en belül maradtunk. Azt kértem a lányoktól álljanak helyt tisztességgel és ezt megtették. Messze vagyunk még a Halastól, de egyre közeledünk.”

Fiat KB Autoteam SE – Kalocsai KC 32-24 (19-11)